Ofert pracy w Szczecinie i nad morzem jest coraz więcej. Czy to oznacza ożywienie?

Czytaj dalej
Bogna Skarul

Ofert pracy w Szczecinie i nad morzem jest coraz więcej. Czy to oznacza ożywienie?

Bogna Skarul

Wbrew rekordowej i ciągle rosnącej liczbie zakażeń oraz ograniczeniom epidemicznym, pracodawcy wciąż zatrudniają, choć nie wszędzie. Okazuje się, że w województwie zachodniopomorskim ofert pracy przybywa, ale na tle całego kraju jest ich stosunkowo mało. Jakich pracowników szukają pracodawcy w naszym regionie?

Niemal od ręki zatrudnienie w Szczecinie znajdzie:

Zarobki?

Są też oferty pracy dla:

Praca dla "złotej rączki"

- Dość sporo jest też ofert pracy dla osób, które zajmują się różnego rodzaju naprawami na zachodniopomorskim wybrzeżu – zauważają specjaliści rynku pracy i dodają, że wielu właścicieli okres zamknięcia hoteli, pensjonatów czy domów wczasowych chce wykorzystać właśnie na małe remonty czy naprawy w obiektach. Taka „złota rączka” może w tej chwili nad morzem zarobić od 4 do 4,5 tys. zł.

- Zatrudniłam trzy osoby do sprzątania terenu wokół mojego pensjonatu – mówi pani Aneta z Międzyzdrojów. – W normalnym czasie, kiedy pensjonat jest pełen gości nie ma kiedy tego zrobić. Wykorzystuję ten czas także dlatego, że teraz moja oferta pracy staje się bardziej atrakcyjna.

WIDEO: Praca zdalna

Praca nad morzem?

Na wybrzeżu bowiem miasta i miasteczka żyją głównie z turystyki i gości. Tych w tej chwili nie ma, a część pracowników zwyczajnie straciła zatrudnienie.

Nieoczekiwane zainteresowanie zatrudnieniem nowych pracowników

Barometr Ofert Pracy, przygotowywany przez Katedrę Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, wskazuje na nieoczekiwanie zainteresowanie zatrudnieniem nowych pracowników i to we wszystkich województwach w Polsce.

Ich zdaniem reakcja biznesu na drugą falę zakażeń na razie okazała się stosunkowo łagodna.
W województwie zachodniopomorskim najsilniejsze ożywienie gospodarcze, także niezwiązane z pracami sezonowymi, odnotowuje się w największych ośrodkach regionu, takich jak Szczecin, Koszalin czy Świnoujście. Jednak o pracę jest już zdecydowanie łatwiej także w innych miejscowościach – takich, w których funkcjonuje więcej małych firm, mogących obecnie skorzystać z rozwiązań tarczy antykryzysowej.

Jak wynika z Barometru Ofert Pracy najwięcej ofert pracy w skali miesiąca napłynęło do województw dolnośląskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, zaś najmniej do lubuskiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego.

[promo]1409;1;Bądź na bieżąco i obserwuj:[/promo]

Bogna Skarul

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.