Od redaktora: 200 lat niech żyją, żyją nam...

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński
Jacek Pająk

Od redaktora: 200 lat niech żyją, żyją nam...

Jacek Pająk

Żyjemy coraz dłużej, choć w Łódzkiem i tak krócej niż w innych rejonach kraju.

W każdym razie stulatka (bardziej) i stulatek (rzadziej) nie są już dziś jakimiś tam „wybrykami natury”, ale przykładami, że można w dobrej kondycji, nawet po trudnych przejściach, szczęśliwie dożyć tak wspaniałego wieku i cieszyć się każdym kolejnym dniem.

Od redaktora: 200 lat niech żyją, żyją nam...
Grzegorz Gałasiński

Jeszcze przed drugą wojną światową nie było to możliwe, ale już w 2035 r. liczba stulatków się podwoi w porównaniu z bieżącym rokiem... Tak wynika z badań przeprowadzonych przez prof. Piotra Szukalskiego, demografa z Uniwersytetu Łódzkiego, o których piszemy dziś na stronie 3. Może w tym miejscu zabrzmi to niezręcznie, ale muszę wspomnieć, że długowieczność może mieć też znaczący aspekt finansowy.

Otóż ci, którzy przeżyją wiek, czyli stulecie, otrzymują dodatkową, honorową miesięczną emeryturę - ponad 3,5 tys. zł. Zatem warto żyć jak najdłużej, nawet jeśli pieniądze szczęścia nie dadzą...

Jacek Pająk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.