Obostrzenia w bydgoskiej komunikacji. MZK wprowadza dodatkowe kursy i "obserwuje"

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Wojciech Mąka

Obostrzenia w bydgoskiej komunikacji. MZK wprowadza dodatkowe kursy i "obserwuje"

Wojciech Mąka

W związku z wprowadzeniem w Bydgoszczy obszaru "strefy czerwonej", od 17 października 2020 roku ponownie zostają wprowadzone limity pasażerów w transporcie publicznym na terenie miasta. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia maksymalna liczba pasażerów w pojazdach komunikacji zbiorowej może wynosić tylko połowę miejsc siedzących lub 30% całej pojemności pojazdu.

W poniedziałek, (19.10.) wzmocnione zostały dodatkowym pojazdem autobusy linii 77 i 68. Problem polega na tym, że wprowadzono czerwoną strefę, a ta nakłada nowe owe obostrzenia.

- W najbliższych dniach, we współpracy z operatorami, będziemy oczywiście obserwować „napełnienie" poszczególnych kursów na liniach komunikacyjnych. Działanie to będzie realizowane w oparciu o monitoring wizyjny w pojazdach, obserwacje własne oraz sygnały od Pasażerów. W uzasadnionych przypadkach wprowadzimy odpowiednie wzmocnienia danych kursów, polegające bądź na zadysponowaniu do ruchu taboru o większej pojemności lub dublowaniu kursów w zakresie posiadanej liczby pojazdów - informuje Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu dróg Miejskich i Komunikacja Publicznej..

Od 20 października wprowadzone zostaną w godzinach szczytu wzmocnienia dla linii autobusowej nr 76.

Dublowane kursy będą realizowane autobusami przegubowymi.

- Warto jednak zauważyć, że nikt w Polsce nie był przygotowany na taki scenariusz wydarzeń i nie dysponuje odpowiednią ilością taboru, aby przy stałej liczbie pasażerów spełniać tak wyśrubowane ograniczenia epidemiologiczne i świadczyć zarazem usługi przewozowe na dotychczasowym poziomie - ocenia Okoński. .

Przeczytaj dalszą część artykułu

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.