Już 12 raz niepełnosprawni z całego powiatu rywalizowali w konkursach: literackim o „Złoty kałamarz” oraz recytatorskim o „Złotą maskę”.
„Złoty kałamarz” zdobyła w tym roku Agnieszka Drapała z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Opisała podróż za pomocą słownictwa z czasów Jana Długosza. - To bardzo ciekawa praca, pełna staropolskiego słownictwa. Wymagała dużego nakładu pracy - mówi Aleksandra Kurek, dyrektorka wąbrzeskiej biblioteki. To ta instytucja była organizatorem 12 już edycji konkursów.
Nagrodę specjalną otrzymała Anna Mrowiec z WTZ, która staropolskim językiem opisała zaślubiny swojej kuzynki. Nagrody burmistrza, starosty oraz biblioteki otrzymali także: Daria Szczepańska (Gimnazjum w Wąbrzeźnie), Krzysztof Kłosiński, Artur Kulus (obaj WTZ ), Tomasz Kolbusz (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dębowej Łące), Szymon Woliński (SP w Książkach), Sylwia Wójcik (WTZ), Ewa Kulczewska (DPS Wąbrzeźno), Agata Dembowska (SP w Wielkich Radowiskach), Adrian Tokarski (SOSzW w Dębowej Łące), Barbara Jasieniecka (Wąbrzeźno), Magdalena Kalinowska (Gimnazjum w Nowej Wsi Królewskiej).
W konkursie recytatorskim o „Złotą maskę” zwyciężył zespół SOSzW w Dębowej Łące, w składzie: Adrian Tokarski, Ewelina Przybylska, Adam Galczewski, Anna Sobczyńska i Agnieszka Kochańska za utwór „Tra la la la… zawiłości miłości” na podstawie „Pana Tralalińskiego” Juliana Tuwima.
Nagrodzeni zostali też: Bartosz Borowski (Gimnazjum w Wąbrzeźnie), Igor Domeradzki (SP nr 2), Agata Dembowska (SP w Wielkich Radowiskach), Sylwia Wójcik, Klaudia Zasacka (Gimnazjum Nowa Wieś Królewska), Marcin Szcząchor (ZS w Ryńsku), Joanna Przybysz (Ryńsk), zespół z WTZ w Wąbrzeźnie w składzie: Paulina Mędryk, Anna Mrowiec, Agnieszka Pięcek, Maciej Bartkowski, Artur Kulus.
Nagrodę specjalną otrzymała Daria Szczepańska (biblioteka i gimnazjum w Wąbrzeźnie), nagrodę biblioteki Anna Mrowiec (ZAZ w Wąbrzeźnie).