Ireneusz Wojtkiewicz

Na rowerze. szlakiem pamiątek pożydowskich. Na rzut beretem lub jarmułką (cz. I)

To obelisk na cześć Żyda polskiego pochodzenia, wybitnego lekarza i twórcy języka esperanto To obelisk na cześć Żyda polskiego pochodzenia, wybitnego lekarza i twórcy języka esperanto
Ireneusz Wojtkiewicz

Mam na względzie bliskie odległości do znajdujących się w Słupsku obiektów upamiętniających związki naszego miasta z Żydami. Doliczyłem się 10 budowli i pomników, które warto objechać i obejść, aby lepiej poznać relacje polsko-żydowskie na ziemi słupskiej w czasach zarówno przed, jak i powojennych. Pomocne są miniprzewodniki turystyczne „Szalom w Słupsku - słupscy Żydzi oraz Żydzi i gmina żydowska w Słupsku”, opracowane przez Paulinę Miecznikowską, a wydane przez Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ireneusz Wojtkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.