Janusz Strzelczyk

Mniejszy smog w Częstochowie. To przez inwestycje za 50 milionów

Mniejszy smog w Częstochowie. To przez inwestycje za 50 milionów
Janusz Strzelczyk

Koncern Fortum dwa lata przed terminem spełni nowe, ostrzejsze normy Unii Europejskiej. Instalacje odsiarczania, odpylania i odazotowania spalin poprawi jakość powietrza w regionie

Koncern Fortum, który ma w Czestochowie elektrociepłownię, wyłoży 50 milionów złotych na inwestycje, które zacznie realizować już od początku przyszłego roku. Firma wybuduje instalacje odsiarczania, odpylania i odazotowania splin z elektrociepłowni przy ul. Rejtana. Ponadto zostanie zlikwidowana stara kotłownia przy ul. Brzeźnickiej.

To dobre wiadomości. W Częstochowie bowiem, przede wszystkim zimą, są przekraczane normy zanieczyszczenia pyłem.

– Nowe instalacje pozwolą nam na wykonanie kolejnego kroku w stronę poprawy jakości powietrza w regionie. W tym wypadku działamy nieco wbrew zasadzie, że lepsze jest wrogiem dobrego, ponieważ inwestujemy w rozwój obiektu, który już teraz znajduje się w czołówce najbardziej nowoczesnych i ekologicznych zakładów tego typu. Inwestycja pozwoli jednak na dodatkowe zmniejszenie emisji i przyniesie pozytywny efekt środowiskowy. Dzięki temu nasze źródła energii będą również spełniać zaostrzone standardy unijne znacznie wcześniej niż jest to wymagane – zaznacza Piotr Górnik, dyrektor ds. energetyki cieplnej Fortum.

W dalszej części:

  • Kiedy w Częstochowie zostaną spełnione normy, które w UE mają obowiązywać od 2021
  • Ile ciepła zapewnia nowa elektrociepłownia
  • Jakie instalacje powstaną przy Rejtana
Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.