Beata Kowalewska, serwis Otodom.pl; Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson

Mieszkania dwupoziomowe – podręcznik użytkownika

Mieszkania dwupoziomowe – podręcznik użytkownika
Beata Kowalewska, serwis Otodom.pl; Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson

Zazwyczaj, kiedy myślimy o mieszkaniu, wyobrażamy je sobie jako rozplanowane na jednym poziomie. „Dwupoziomowość” kojarzy nam się raczej z domami, tymi stojącymi swobodnie lub w szeregu. Mieszkania dwupoziomowe jednakże też się zdarzają. Najczęściej mieszczą się w apartamentowcach i należą do miłośników luksusu i dużych przestrzeni, często także ładnych widoków.

Mieszkania dwupoziomowe lubią mieścić się na dwóch ostatnich piętrach budynków. Wtedy łatwiej jest projektantom urozmaicić takie mieszkanie o taras widokowy. Drugie rozwiązanie, także często spotykane, to sytuowanie tego rodzaju mieszkań na parterze, tak, aby właściciel mógł korzystać z ogródka. Zdarzają się oczywiście mieszkania dwupoziomowe położone w środkowych kondygnacjach, jednak ma to miejsce zdecydowanie rzadziej i bywa raczej efektem przeróbek budowlanych niż pierwotnym zamysłem projektanta.

Gdzie najczęściej sytuowane są mieszkania dwupoziomowe? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Dla kogo są przeznaczane najczęściej? Sprawdź 

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Beata Kowalewska, serwis Otodom.pl; Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.