Mieszkają daleko, nie mają auta. To ludzie wykluczeni w regionie

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas
Marek Weckwerth

Mieszkają daleko, nie mają auta. To ludzie wykluczeni w regionie

Marek Weckwerth

Nasza gmina ma poważny problem z codziennymi dojazdami do większych miejscowości. Młodzież ma kłopoty z dotarciem do szkół, seniorzy do lekarza.

To słowa Marcina Skonieczki, wójta gminy Płużnica (5 tys. mieszkańców) w powiecie wąbrzeskim, ale z podobnymi problemami borykają się mieszkańcy wielu gmin w naszym regionie.

- Ten problem to słaba komunikacja autobusowa. PKS dojeżdża codziennie tylko o Wąbrzeźna, ale już do Grudziądza, Torunia czy Bydgoszczy nie da się - skarży się Marcina Skonieczka.

To słowa Marcina Skonieczki, wójta gminy Płużnica (5 tys. mieszkańców) w powiecie wąbrzeskim, ale z podobnymi problemami borykają się mieszkańcy wielu gmin w naszym regionie.  Więcej o sprawie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.