Miejskie etaty w Zielonej Górze pod lupą

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Miejskie etaty w Zielonej Górze pod lupą

Leszek Kalinowski

W niektórych miejskich placówkach zatrudnienie wzrosło. Gdzie i dlaczego? Zwykle dlatego, że poszerzyły one swoją działalność.

Jak co roku radny Mirosław Bukiewicz pyta o zatrudnienie w miejskich placówkach. I porównuje dane z rokiem poprzednim. Okazuje się, że stan zatrudnienia zmienił się w ZOK- u. W zeszłym roku pracowało w nim 25 osób, w tym - 58. Dlaczego? Ano dlatego, że swoją działalność w ramach ZOK-u rozpoczęło Centrum Przyrodnicze (18 osób), potem Planetarium Wenus (15 osób). W BWA zatrudnionych jest 8 osób, w MOSiRze - 165 (było 160, ale pięć osób w związku z przejęciem Ośrodka Jeździeckiego w Raculi), w muzeum w Świdnicy (16 osób), w Drzonowie (było 13, jest 15 - doszło dwóch stażystów z urzędu pracy), w bibliotece publicznej (12 osób), wojewódzkiej i miejskiej (były 42, jest 41 osób).

Więcej etatów jest w Domu Kombatanta (o 8), MOPS(o 4), żłobku nr 7 (1 etat), w Biurze Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (1 etat); mniej w Centrum Usług Opiekuńczych (było 74,5 - jest 69,5), ale przybyła placówka Dzienny Dom Senior-Wigor (7,5 etatów). O dwa etaty zmniejszyło się zatrudnienie w noclegowni (wynosi dziś 7,25). W tym roku w mieście pracuje 2.027 nauczycieli zatrudnionych na pełnych etatach (było 1.968) oraz 549 na niepełnych (było - 550). W administracji i obsłudze pracuje - 721 osób (było 711) na pełnych etatach oraz 309 na niepełnych (było 310).

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.