Międzynarodowy projekt korespondencji partnerskiej
Dzisiejsza szkoła nie może się ograniczać do tradycyjnego programu edukacyjnego, typu wykład, czy ćwiczenia w klasie.
Nowe narzędzia komunikacji dają możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych projektach, wychodzących poza szkołę, także międzynarodowych. Młodzież i pedagodzy chętnie z tego korzystają. Tak jest m.in. w Zespole Szkół RCKU w Przemystce.
Szkoła uczestniczyła w międzynarodowym projekcie korespondencji partnerskiej e-Twinning „Show me your city”, czyli „Pokaż mi swoje miasto”.
- Dzięki tej platformie nauczyciele mogli nawiązywać kontakty i współpracę z europejskimi partnerami. To nie tylko dobra zabawa, ale też doskonałe narzędzie budowania trwałych, międzynarodowych relacji pomiędzy nauczycielami i uczniami - twierdzi Karolina Sobieraj, nauczycielka języka angielskiego, współorganizatorka projektu. - To pierwszy krok w kierunku nawiązania komunikacji międzynarodowej i oswojenia się z językiem.
W ramach tego projektu uczniowie samodzielnie przygotowywali kartki pocztowe, wykorzystując do tego zdjęcia malowniczych okolic oraz własne umiejętności plastyczne. Na odwrocie kartki umieszczali opisy miejscowości. 22. uczniów z klas pierwszych przygotowało po jednej karcie i wysłała je do szkół biorących udział w projekcie. Kartki trafiły do takich krajów, jak: Norwegia, Grecja, Albania, Litwa, Polska, Niemcy, Chorwacja, Włochy, Czechy, Dania, Serbia, Turcja, Słowacja, Belgia, Francja, Rumunia i Hiszpania.
Efekt końcowy projektu to tablica pamiątkowa z zaprojektowanymi kartkami.