Ładna pogoda na zewnątrz sprzyja wyborowi roweru jako idealnego środka szybkiego przemieszczania się. Rower stanowi najlepszą alternatywę dla samochodu, kiedy w grę wchodzą zakorkowane miasta. Przeplatające się ścieżki rowerowe z chodnikami dla pieszych często mogą doprowadzić do przypadkowej kolizji.
Czy wiesz, że jeśli miałeś stłuczkę z pojazdem lub innym rowerzystą, należy Ci się zwrot kosztów leczenia oraz kosztów naprawy roweru?
Cały proces rozpoczyna się już w momencie powstania szkody do momentu wypłaty należnych świadczeń. Istotnym czynnikiem jest zapewnienie sobie fachowej pomocy na każdym etapie postepowania powypadkowego. Już na samym początku można się starać o wypłatę zaliczki na poczet leczenia. Odpowiednio przeprowadzony proces likwidacji szkody, zapewnia uzyskanie odpowiednio wysokiego odszkodowania. Dlatego tak ważna jest niezbędna pomoc i kompleksowe doradztwo prawników specjalistów z tej dziedziny.
W przypadku kolizji bardzo ważnym elementem jest analiza sytuacji, pomoc prawna jak i techniczna. Formalności z tym związane potrafią przyprawić o zawrót głowy, dlatego dostarczenie do ubezpieczyciela odpowiedniej dokumentacji powinniśmy powierzyć odpowiednim doradcom.
W momencie pojawienia się szkody – jeszcze przed kontaktem z ubezpieczycielem, możesz uzyskać darmową konsultacje i zweryfikować jak wysokie powinno być Twoje odszkodowanie. W 95 % przypadkach proponowany kosztorys od ubezpieczyciela jest za niski. Pamiętaj, że również możesz uzyskać wsparcie w sytuacji, gdy Towarzystwo Ubezpieczeniowe odmówiło wypłaty odszkodowania lub jest ono niewspółmiernie niskie.
Kolizja z udziałem rowerzysty wcale nie musi oznaczać problemów. Wiele osób nie zdaję sobie sprawy, jakie są reguły odpowiedzialności kierowców w przypadku kolizji.
Co zatem możesz uzyskać:
- zadośćuczynienie za krzywdę (nawet do 4.000 zł za 1 % uszczerbku na zdrowiu)
- zwrot kosztów zakupu leków i sprzętu ortopedycznego
- zwrot kosztów konsultacji z lekarzami specjalistami
- zwrot kosztów rehabilitacji
- zwrot utraconego dochodu
- zwrot kosztów dojazdów do placówek medycznych
- zwrot kosztów opieki
- odszkodowanie za uszkodzony rower, zniszczone ubranie, potłuczone okulary i rozbity telefon
- rentę za niezdolność do pracy
W wielu przypadkach po incydencie nie można liczyć na NFZ. Jeśli odczuwasz ból powypadkowy, masz również prawo do rehabilitacji i pomocy najlepszych specjalistów. W razie wyrządzenia szkód nie pozwól na unikanie odpowiedzialności i staraj się o odszkodowanie i zadośćuczynienie od ubezpieczyciela.
Nasza Kancelaria Citi zajmuje się również wszelkimi innymi odszkodowaniami.
Specjalizuje się też w prawie karnym, gospodarczym oraz rodzinnym.
[promo_list]okazje;10;OKAZJE [/promo_list]
Kancelaria CITI
Strzelców 14, 31-422 Kraków
Tel: 12 285 05 38
[promo_list]komputronik_laptopy;4;OKAZJE[/promo_list]