Kochamy suplementy diety. Nie są one badane, więc są ludzie, którzy robią to społecznie

Czytaj dalej
Fot. 123RF.com
Katarzyna Paczewska

Kochamy suplementy diety. Nie są one badane, więc są ludzie, którzy robią to społecznie

Katarzyna Paczewska

Co pewien czas słychać o jakimś raporcie, kontroli, wynikach i komunikatach dot. suplementów, które rzucają cień na te produkty. Zażywamy je, coraz częściej zapominając, że nie są one lekami.

- Pojęcie „suplement diety” może brzmieć fachowo, natomiast zgodnie z prawem suplementy diety są żywnością - przypominają eksperci UOKiK. - Suplementy diety zawierają określone substancje odżywcze, jednak w bardziej skoncentrowanej formie. Podstawowym celem ich stosowania jest uzupełnianie normalnej diety, ewentualnych niedoborów w diecie.

Czym są suplementy? Co wykazała kontrola NIK? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Katarzyna Paczewska

W „Gazecie Pomorskiej” pracuję od 2007 roku. W tekstach poruszam najczęściej tematykę cyberbezpieczeństwa, energetyczną i rynku pracy. Na drugim etacie - mama, a „po godzinach” - cyklistka.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Jakiś czas temu wprowadzono całkowity urzędowy zakaz reklam leków i aptek. To jest kolejna ingerencja w swobodę działalności gospodarczej. A jakby zamiast tego zakazać reklam wszelkich suplementów, to od razu ludzie byliby zdrowsi (a i przerwy reklamowe w TV byłyby o 80 - 90 % krótsze). Nie od dzisiaj wiadomo, że to jedna wielka ściema - powiedz mi co Ci dolega, a ja sprzedam Ci na to "lek". Patrz sławne RLS. Nie raz już kupowałem różne bezpieczne "leki" na odchudzanie, nie na miesiąc lub dwa, ale na pół roku co najmniej, żeby nikt nie powiedział mi, że za krótko zażywałem i organizm nie zdążył zareagować. Niestety waga nie ruszyła się nawet o jeden kilogram, więc mogę jedynie z autopsji potwierdzić prawdziwe słowa lekarzy, że te wszystkie cudowne pseudo-leki nie działają, a jedynie oszukują i mamią utratą wagi, a jedyne działanie to strata pieniędzy przez kupujących, a wzrost dochodów producentów i sprzedawców. A te wszystkie wpisy na forach sprzedawców, że niby to taka rewelacja i w ciągu miesiąca traci się po kilkanaście kilo, to fake w czystej postaci pisany przez zatrudnionych ludzi. A czemu nie ma tam żadnego wpisu o nieskuteczności, albo słabym działaniu, przeciwwskazaniach ? Bo to prawda i antyreklama dla sprzedawcy, producenta i ta jako niewskazana jest natychmiast usuwana lub filtrowana od razu podczas umieszczania.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.