"Kelnera w Toruniu zatrudnię". Kto szuka i ile płaci? Oto konkretne stawki!

Czytaj dalej
Małgorzata Oberlan

"Kelnera w Toruniu zatrudnię". Kto szuka i ile płaci? Oto konkretne stawki!

Małgorzata Oberlan

3500 zł brutto - tyle oferuje kelnerom restauracja „Chleb i wino” na starówce. Sprawdziliśmy, jakie zarobki oferują też toruńskie lokale. Kelnerów teraz bardzo potrzebują, bo sezon trwa, pogoda ładna, a studenci powoli myślą o powrocie na studia.

„Chleb i wino” poszukuje

Działająca przy Rynku Staromiejskim restauracja „Chleb i wino” właśnie poszukuje obsługi kelnerskiej m.in. przez ogłoszenia na popularnym portalu ogłoszeniowym. Oferuje 3500 zł brutto miesięcznie.

Czego oczekuje? Doświadczenia, komunikacji w języku polskim i angielskim (zagraniczni turyści!), poczucia humoru, optymizmu, elastyczności i znajomości nowoczesnych technologii. W zamian oferuje nie tylko wspomniane wyżej wynagrodzenie podstawowe, ale i „bardzo wysokie napiwki” (cytat z anonsu). Widać klienci tego lokalu odstają od oszczędnej średniej regionalnej.

„Widelec” z uśmiechem

Intensywnie kelnerek poszukuje też lokal „Widelec”, znany m.in. z dobrego grilla. Ten pracodawca nie kryje, że chodzi mu o panie, na dodatek - uśmiechnięte. To wymaganie w kelnerskim fachu nie jest niczym nadzwyczajnym - klient ma być obsłużony radośnie.

„Widelec” oferuje wynagrodzenie od 2800 do 3500 zł brutto, w zależności od doświadczenia. Obowiązkiem kelnerki tutaj jest nie tylko praca na sali bezpośrednio z klientem, pod okiem szefa sali, ale i stanie za barem. Czas pracy? Do 35 godzin w tygodniu, w trybie „4 dni pracy, 3 wolne”.

„Nowa 22” z ambicjami

Od 2500 zł do 3300 zł brutto - taka pensja ma przyciągnąć do pracy kelnerów w restauracji „Nowa 22” przy ul. Żeglarskiej. „To zupełnie nowa, niezwykła restauracja, sąsiadująca z własnym butikowym hotelem. Wyjątkowe miejsce i aspiracje właścicieli wymagają niezwykłych współpracowników” - tak reklamuje się w anonsie lokal.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.