W ogólnodostępnym rejestrze jest kilkanaście osób związanych z Opolszczyzną. Wśród nich są skazani na dożywocie wyjątkowi zwyrodnialcy, ale i osoby z niezbyt wysokimi, trzyletnimi wyrokami. Według Ministerstwa Sprawiedliwości każdy Opolanin powinien móc poznać ich dane, by chronić siebie i swoje dzieci.
Oskarżony nie nadaje się do życia w społeczeństwie! - sędzia Lidia Hojeńska z trudem zachowywała spokój, uzasadniając wyrok, jaki zapadł 9 lat temu na zbrodniarzu z Kędzierzyna-Koźla. - Będąc osobą wyjątkowo zdemoralizowaną, pozbawioną uczuć wyższych, szkodliwą społecznie, pozbawił społeczeństwo jednostki ze wszech miar wybitnej, która w przyszłości mogłaby wnieść do społeczeństwa wiele dobrego - podkreślała w emocjonalnym uzasadnieniu.
- W ogólnodostępnym internetowym rejestrze znajduje się ponad 700 najbardziej niebezpiecznych sprawców przestępstw na tle seksualnym
- Rejestr jest dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej ministerstwa. Składa się z dwóch części: ogólnodostępnej (rejestr publiczny) i z dostępem ograniczonym, z którego mogą korzystać przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi
- Część ekspertów jest sceptyczna czy nawet krytyczna wobec uruchomienia rejestru, o tyle opinie na ten temat wśród zwykłych ludzi są raczej pochlebne.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień