Karty wygryzają banknoty. A firmy dostają terminale na rok za darmo

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Katarzyna Paczewska

Karty wygryzają banknoty. A firmy dostają terminale na rok za darmo

Katarzyna Paczewska

Coraz rzadziej płacimy monetami i banknotami. Plastikowe karty płatnicze zastępują tradycyjne pieniądze. Jednak stale daleko nam do Zachodu. Fundacja Polska Bezgotówkowa chce to zmienić.

Polacy częściej płacą między innymi kartami, przelewami internetowymi i telefonami. Firmy widzą w tym zysk, więc przestają unikać prowadzenia terminali.

Przypomnijmy, przed ostatnim świątecznym szczytem Poczta Polska wyposażyła 3,5 tysiąca swoich kurierów w terminale płatnicze, dzięki którym klienci mogą dokonywać płatności kartą lub blikiem za przesyłki pobraniowe. Od zeszłego roku możemy również płacić kartami w oddziałach i placówkach Poczty.

Polacy częściej płacą między innymi kartami, przelewami internetowymi i telefonami. Firmy widzą w tym zysk, więc przestają unikać prowadzania terminali. Gdzie pojawią się kolejne terminale? Czytaj w dalszej cześći artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Paczewska

W „Gazecie Pomorskiej” pracuję od 2007 roku. W tekstach poruszam najczęściej tematykę cyberbezpieczeństwa, energetyczną i rynku pracy. Na drugim etacie - mama, a „po godzinach” - cyklistka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.