Język angielski obcy kontrolerom MZK. "To drugorzędne kompetencje"

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Miłosz Bogdanowicz

Język angielski obcy kontrolerom MZK. "To drugorzędne kompetencje"

Miłosz Bogdanowicz

- Kontrolerzy biletów w miejskich autobusach nie znają obcych języków. Podczas kontroli nie potrafili dogadać się z obcokrajowcem - alarmuje czytelniczka NTO.

Pani Krystyna kilka dni temu była świadkiem sytuacji, podczas której ciemnoskóry mężczyzna został przyłapany na jeździe miejskim autobusem bez ważnego biletu. - Kontrolerzy byli kulturalni, owszem, ale zupełnie nieporadni językowo - opowiada nasza czytelniczka. - Nie znali po angielsku takich słów, jak “bilet”, “mandat”, “podpis” czy “karta mieszkańca”.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Miłosz Bogdanowicz

Zawsze staram się być z aparatem lub notatnikiem tam, gdzie dzieją się ważne rzeczy. Rzeczywistość dokumentuję zarówno za pomocą klawiatury, jak i aparatu oraz kamery. Wszystko po to, by jak najszerzej pokazywać czytelnikom Nowej Trybuny Opolskiej otaczający świat. Chętnie piszę między innymi o zbiórkach na rzecz chorych dzieci, poruszam też tematy związane ze zwierzętami i inne społecznie istotne kwestie. Powiaty, którymi się opiekuję, to brzeski i namysłowski. Zachęcam więc mieszkańców tych terenów do kontaktu ze mną. W każdej sprawie, bez ogródek. Gwarantuję anonimowość.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.