Jednorazowy nie znaczy dobry. Przedszkolaki zużywają tysiące plastikowych kubeczków rocznie. A co z ekologią?

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Magdalena Kuźmiuk

Jednorazowy nie znaczy dobry. Przedszkolaki zużywają tysiące plastikowych kubeczków rocznie. A co z ekologią?

Magdalena Kuźmiuk

Jednorazowy kubeczek na wodę w przedszkolu to wygoda i bezpieczeństwo. Bo po każdym użyciu ląduje w koszu. Jednak z ekologią nie ma to nic wspólnego. Jedno przedszkole może w ciągu roku zużywać kilkadziesiąt tysięcy takich kubków rocznie.

- Na zebraniu w przedszkolu dowiedzieliśmy się, że oprócz pościeli, piżamki i zestawu do mycia zębów, musimy przynieść 200 jednorazowych plastikowych kubeczków. W grupie jest 25 dzieci. To są tysiące kubeczków do wyrzucenia. A przecież tyle się mówi o tym, że musimy dbać o środowisko! - zadzwoniła do nas mieszkanka Choroszczy.

Jej dziecko w tym roku zaczęło uczęszczać do Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy. Internautka przyznaje, że ilość kubeczków, które wykorzystują dzieci do picia wody, ją przeraziła. Okazuje się, że taka praktyka jest w tym przedszkolu od lat.

- Dziękuję, że pani zadzwoniła i zwróciła na to uwagę - mówi wprost Bożena Lenczewska, dyrektor placówki. - Rzeczywiście tak u nas dotąd było i panie w grupach takie informacje przekazywały. Trzeba będzie się wspólnie zastanowić nad tym, jaka może być alternatywa dla plastikowych kubków, które ani zdrowe, ani ekologiczne nie są. A dzieci zużywają ich naprawdę dużo.

Wulgaryzmy i obsceniczne rysunki. Na takie napisy miały codziennie patrzeć przedszkolaki z zespołu szkół w Knyszynie

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Kuźmiuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.