International School of Poznań będzie większa

Czytaj dalej
Fot. International School of Poznań
Magdalena Baranowska-Szczepańska

International School of Poznań będzie większa

Magdalena Baranowska-Szczepańska

We wtorek oficjalnie rozpoczęła się rozbudowa International School of Poznań. Międzynarodowa szkoła działająca przy ulicy Taczanowskiego, w której uczą się dzieci z całego świata, będzie miała 20 nowoczesnych sal. Dziś 600 uczniom trudno jest się pomieścić w starym budynku. Część z nich musi więc uczyć się w pomieszczeniach wynajmowanych w innych placówkach.

Rozbudowa szkoły miała się rozpocząć już rok temu, ale wtedy pojawiły się problemy ze sprzedażą działki. Prace opóźniły się o kilkanaście miesięcy. Maszyny na teren budowy wjechały 1 marca. Budowa ma się zakończyć wiosną przyszłego roku, tak by latem odbyła się przeprowadzka i uczniowie mogli wejść do nowych klas już 1 września 2018 roku.

We wtorek oficjalnie rozpoczęła się rozbudowa International School of Poznań.
International School of Poznań We wtorek oficjalnie rozpoczęła się rozbudowa International School of Poznań.

Do tego czasu dzieci będą mieć zajęcia w kilku okolicznych szkołach. ISOP wynajmie sale w placówkach, które będą niedopełnione.

- Prowadzimy rozmowy z miastem, które jest dla nas bardzo życzliwe, ale na razie nie wiadomo, jakie to będą szkoły. Czekamy na decyzję - mówi dr Ryszard Matuszewski, prezes fundacji.

Wcześniej ISOP korzystał już z budynków między innymi przy ulicy Sierakowskiej i Kanclerskiej. Z tej pierwszej zrezygnował w ubiegłym roku, drugi będzie musiał opuścić w czerwcu tego roku, bo na Kanclerską przeniesie się szkoła specjalna. Fundacja ISOP działa w Poznaniu od 2005 roku. Prowadzi przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum oraz liceum międzynarodowe.

-

Mamy uczniów z całego świata.

To dzieci obcokrajowców, którzy pracują w powiecie poznańskim z takich firm jak na przykład Samsung oraz Volkswagen - mówi R. Matuszewski. - Dla wielu pracowników zagranicznych firm ważne jest to, by ich dzieci miały gdzie się uczyć. Oni zwykle są w jednym kraju przez kilka lat i chcą ten czas spędzać razem z rodzinami.

Do szkoły chodzą także Polacy. Obecnie stanowią 60 procent wszystkich uczniów.

W związku z reformą i likwidacją gimnazjów na Taczanowskiego prowadzona będzie rekrutacja do 7-klas podstawówki.

W placówce realizowany będzie program dwujęzyczny, który przygotuje uczniów do nauki w liceach z maturą międzynarodową.

Do nowej części szkoły przeprowadzi się przedszkole i szkoła podstawowa. Licealiści uczyć się będą w starym budynku.

Magdalena Baranowska-Szczepańska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.