Celina Wojda

Inteligentne budynki to przyszłość, która powstaje w Szczecinie

Budowa Czarnej Perły jest już na półmetku. To będzie bardzo luksusowy i nowoczesny obiekt Budowa Czarnej Perły jest już na półmetku. To będzie bardzo luksusowy i nowoczesny obiekt
Celina Wojda

Innowacyjne rozwiązania, wysokie standardy oraz elektronika - to przyszłość budownictwa. W Szczecinie powstają budynki, które będą wizytówką miasta oraz zapowiedzią zmian.

- Elektronika jest coraz bardziej obecna w naszym życiu - mówi Tomasz Wieczorek, prezes zarządu firmy Inlogic. - Współcześni inwestorzy chętniej decydują się na nowe możliwości, które uwzględniają najlepszy standard.

Zdają sobie sprawę, że w drodze dalszej eksploatacji budynku, będzie to dla nich bardziej opłacalne. Przez większe wymagania użytkowników, architekci również muszą sięgać po najnowocześniejsze technologie, których jeszcze niedawno nie uwzględniliby w swoich projektach. Nawet osoby, które podczas rozmów zapierają się, że temat nowoczesnych rozwiązań ich nie interesuje, zaczynają uzmysławiać sobie, że od dawna w nim funkcjonują. Inteligentne i energooszczędne budynki nie są dziś niczym niezwykłym. Prognozuje się, że za kilka lat będą powszechnie obowiązującym standardem.

Najnowocześniejszy budynek w Polsce

Inteligentne budynki podbijają światowy rynek. Przedsiębiorcy robią wszystko, by dorównać europejskim standardom.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Celina Wojda

Życie w mieście, aktywność społeczna i sportowa, zdrowie, pomoc potrzebującym i działalność na rzecz innych - na takie tematy piszę najczęściej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.