Bartłomiej Romanek

II Marsz Równości wyruszy w Częstochowie w niedzielę niemal spod Jasnej Góry

Pierwszy Marsz Równości w Częstochowie odbył się w lipcu 2018 roku Fot. ARC Pierwszy Marsz Równości w Częstochowie odbył się w lipcu 2018 roku
Bartłomiej Romanek

Marsz Równości w Częstochowie będzie wielkim wydarzeniem. To będzie gorąca niedziela w Częstochowie nie tylko za sprawą upałów. 16 czerwca o godz. 14 z alei Sienkiewicza pod Jasną Górą wyruszy Marsz Równości, który budzi ogromne emocje. Radni PiS podczas nadzwyczajnej sesji domagali się, aby prezydent nie wyraził zgody na organizację marszu.

W niedzielę, 16 czerwca, w Częstochowie odbędzie się drugi Marsz Równości. Rozpocznie się on o godz. 14 w alei Sienkiewicza, która prowadzi na jasnogórskie błonia. Marsz przejdzie ulicami Pułaskiego i Sobieskiego oraz aleją Wolności, a następnie przez aleję NMP i Plac Biegańskiego wróci do alei Sienkiewicza. Organizatorem marszu jest Tęczowa Częstochowa, którą wspierają m.in. Partia Razem i Demokratyczna RP. Marsz odbędzie się pod hasłem „Częstochowa tęczy nie chowa!”.

Pierwszy Marsz Równości w Częstochowie odbył się w lipcu 2018 roku, w tym samym dniu co Pielgrzymka Radia Maryja. Jego organizatorzy nie zadbali jednak o odpowiednio wcześniejsze zgłoszenie trasy przemarszu, przez co przeciwnicy marszu zgłosili kilka innych zgromadzeń i pochodów. Marsz ostatecznie wyruszył, ale o innej porze i ze zmienioną trasą. Porządku w mieście pilnowało kilkuset policjantów. W marszu uczestniczyło około 600 osób, kontrmanifestujących było niewielu mniej. Ostatecznie marsz zakończył się w III alei NMP, kiedy został rozwiązany przez przedstawiciela miasta ze względów bezpieczeństwa.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Polski,
  • codzienne wydanie Polski,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bartłomiej Romanek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.