kali

Fizjoterapeuci z powodu koronawirusa bez pracy. Czy jest inny sposób na kontynuowanie zabiegów?

Pandemia koronawirusa pozbawiła pracy 50 tysięcy fizjoterapeutów. Czy jest jakiś sposób, by skorzystać z ich pomocy? Fot. Mariusz Kapała Pandemia koronawirusa pozbawiła pracy 50 tysięcy fizjoterapeutów. Czy jest jakiś sposób, by skorzystać z ich pomocy?
kali

Sytuacja związana z koronawirusem zmusiła aż 75 procent fizjoterapeutów do zaprzestania swojej działalności zawodowej. Dotyczy to 50 tysięcy osób w kraju. Pacjenci nie mogą korzystać z ich bezpośredniej pomocy. Czy jest jakiś inny sposób?

W związku z pandemią koronawirusa cały świat stanął. W naszym życiu pojawiło się mnóstwo problemów. Kłopoty mają także fizjoterapeuci i ich pacjenci. Medycy proszą o pomoc dla środowiska. A pacjenci pytają, czy mogą liczyć na jakiekolwiek wsparcie ze strony fizjoterapeutów?

- Rozumiem, że jest pandemia i wszyscy zostajemy w domach. Bo to dziś jedyna nasza broń, by wirus się nie rozprzestrzeniał - mówi pani Barbara z Zielonej Góry. - Moja sąsiadka była w trakcie zabiegów z fizjoterapii. Teraz martwi się, że już nie będą one kontynuowane... A może jednak jest jakieś wyjście z tej sytuacji.

Rozwiązanie to telerehabilitacja

Według komunikatu zespołu kryzysowego Krajowej Izby Fizjoterapeutów - w okresie epidemii na świecie nowego podejścia wymaga także kontakt z pacjentem. Krajowa Izba Fizjoterapeutów rekomenduje w okresie epidemii COVID-19 konsultacje online (telerehabilitację) jako formę współpracy między pacjentem a fizjoterapeutą. Portal Znajdź Fizjoterapeutę wprowadza bezpłatną funkcjonalność dla fizjoterapeutów i ich pacjentów – to możliwość prowadzenia konsultacji online przez komunikatory np. Skype. Dzięki temu, nawet w sytuacji epidemii, portal będzie łączył pacjentów i fizjoterapeutów w sposób łatwy, szybki i bezpieczny, w trosce o zdrowie nas wszystkich.

Zalety wynikające z wprowadzenia z telerehabilitacji z punktu widzenia pacjenta i fizjoterapeuty:

Jak się umówić na konsultację online?

Fizjoterapeuci mogą aktywować nową funkcję w portalu, zaś pacjenci mogą bezpiecznie umawiać konsultacje online. Wejdź na znajdzfizjoterapeute.pl

POLECAMY TEŻ
ZAMIAST SUKIEN SZYJĄ MASECZKI

ZOBACZ TEŻ

BRAKUJE KRWI

Zobacz też: Pierwsze mikroskopowe zdjęcia koronawirusa. Efekt pracy rosyjskich naukowców

kali

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.