Elektryzująca walka w Poznaniu

Czytaj dalej
Fot. Miłosz Pindur
Materiał informacyjny

Elektryzująca walka w Poznaniu

Materiał informacyjny

To był kolejny świetny występ studentów z Politechniki Świętokrzyskiej podczas finałowych zawodów bolidów elektrycznych na torze wyścigowym w Poznaniu. Zespół TU Kielce Greenpower stanął na trzecim stopniu podium.

To są bardzo wymagające i trudne zawody. Mamy powody do zadowolenia, poprawiliśmy znacząco wyniki z zeszłego roku osiągane w trakcie wyścigów. Cieszymy się, że udało się nam wystartować dwoma pojazdami – mówi Prof. Rafał Jurecki.

Konstrukcja nowego pojazdu została znacząco zmodernizowana. Nowa rama został wykonana z elementów aluminiowych, a poszycie wykonane z tkaniny węglowej na osnowie epoksydowej. To znacznie odchudziło pojazd.

To był prawdziwy chrzest bojowy bolidów. W tym roku aura nie sprzyjała uczestnikom, w trakcie imprezy na torze panowały tropikalne upały. Większość zespołów musiała zrezygnować ze startu. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna Silesian Greenpower z Politechniki Śląskiej.

Zespół TU Kielce Greenpower wywodzi się z Koła Naukowego KLAKSON i jest jego częścią. Koło to jest jednym z najstarszych kół naukowych na Politechnice Świętokrzyskiej, działa nieprzerwanie od 1976 roku na Wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn. Od 2017 roku w ramach KN Klakson istnieje zespół TU Kielce Greenpower, którego zadaniem jest budowa bolidu o napędzie elektrycznym startującym w formule F24+ Grenpower popularnie nazywanej formułą „student”. Opiekunem koła jest Prof. Rafał Jurecki.

Ostatnie testy przed startem w Poznaniu odbyły się na torze wyścigowym w Miedzianej Górze. Podczas treningu można było sprawdzić wszystkie ustawienia i możliwości nowej konstrukcji.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.