Działacz PiS sporządził strategię przejęcia władzy w Przemyślu. Trafiła do Internetu i wywołała burzę w mieście

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Norbert Ziętal

Działacz PiS sporządził strategię przejęcia władzy w Przemyślu. Trafiła do Internetu i wywołała burzę w mieście

Norbert Ziętal

Raport pod koniec ub. roku sporządzony został przez miejskiego działacza Prawa i Sprawiedliwości. Omawia w nim sytuację w Przemyślu oraz sposób przejęcia przez PiS władzy w tym mieście. Jest adresowany do posła PiS Marka Kuchcińskiego, szefa okręgowych struktur tej partii. Dokument trafił do Internetu i wywołał burzę w mieście.

Kilkunastostronicowy raport został przygotowany przez lokalnego działacza Prawa i Sprawiedliwości. Dawniej szefa jednej z miejskich spółek komunalnych, aktywnie uczestniczącego w ostatniej samorządowej kampanii wyborczej w 2018 r. Dzisiaj jest prywatną osobą, nadal członkiem PiS.

Dokument, adresowany do posła PiS z Przemyśla Marka Kuchcińskiego, powstał w połowie grudnia 2019 r.

"Zgodnie z poleceniem przedstawiam wstępną strategię dotyczącą przeprowadzenia zmian organizacyjnych w przemyskim PiS-ie pod kątem przejęcia władzy w Radzie Miejskiej oraz na stanowisku Prezydenta Miasta Przemyśla. (...) Pierwsze dwa punkty to cel przewodni planu, pozostałe to droga do ich osiągnięcia." - zaczyna się obszerny dokument.

Autor raportu analizuje zarówno sytuację w mieście, jak również w samym PiS. Wiele miejsca poświęca poszczególnym członkom tej partii, a także kojarzonemu z PiS profilowi na Facebooku "Obywatelska Kontrola Władz Przemyśla", która w bezpardonowy sposób atakuje prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna oraz popierających go radnych. Wymienione są osoby, w tym znany samorządowcy, którzy byli autorami tekstów na OKWP.

O ile cele można przyjąć za normalną rzecz każdej partii politycznej, czyli przejęcie władzy, aby realizować swój program, o tyle proponowany sposób dojścia do władzy, a także jej utrzymanie jest karygodny i zawiera podżeganie do propozycji korupcyjnych. Autor proponuje w większym stopniu przyłożyć się do pozbawienia mandatu dwóch radnych. Członków PiS proponuje zachęcać do efektywnej pracy na rzecz partii "politycznym poparciem" w pracy. Przedstawia również program większej aktywności członków PiS w Internecie, głównie w social mediach.

5 czerwca klub PiS razem z klubami Regii Civitas i SLD przejęło władze w przemyskiej radzie miejskiej.

5 sierpnia ktoś zeskanował dokumenty i przesłał je do Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Kilka dni temu na Facebooku zamieścił je profil ugrupowania Kukiz'15 - Przemyśl.

- W związku z opublikowaniem na stronie internetowej Facebook (...) moich prywatnych zapisków i przemyśleń, które zostały podstępnie wykradzione i przekazane prawdopodobnie radnym klubu Wspólnie dla Przemyśla, a następnie przez tychże następnie opublikowane, oświadczam, że nigdy nie wyrażałem zgody na publikowanie moich prywatnych materiałów

— twierdzi autor raportu.

Dodaje, że nie może potwierdzić autentyczności wszystkich zaprezentowanych stron raportu. Faktycznie jego podpis znajduje się tylko na ostatniej karcie kilkunastostronicowego dokumentu.

Autor raportu twierdzi, że rozważa podjęcie kroków prawnych w związku z publikacją w Internecie jego prywatnego dokumentu.

Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.