Norbert Ziętal

Do końca roku CBA chce zatrudnić 400 nowych agentów i pracowników cywilnych

Centralne Biuro Antykorupcyjne chce zatrudnić sporo nowych ludzi. Oferta jest atrakcyjna, bo to obecnie najlepiej wynagradzana służba w Polsce. Barierą Fot. Archiwum CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne chce zatrudnić sporo nowych ludzi. Oferta jest atrakcyjna, bo to obecnie najlepiej wynagradzana służba w Polsce. Barierą są dość wysokie wymogi.
Norbert Ziętal

Czterystu agentów i pracowników cywilnych jeszcze w tym roku chce zatrudnić Centralne Biuro Antykorupcyjne. Rekrutują również inne służby.

Informacje naborze do CBA podała wczoraj telewizja tvn24, powołując się na potwierdzenie z pionu prasowego CBA. Według tej stacji, ogromny nabór widać po kolejce osób - kandydatów, w biurze przepustek CBA w Warszawie.

Zainteresowanie w służbie wyspecjalizowanej w tropieniu korupcji jest duże, głównie z powodu zarobków. Obecnie to najlepiej opłacana służba w Polsce. Na „dzień dobry” jest to 3200 złotych, choć może być więcej, gdyż za dobre wyniki można liczyć na hojne nagrody.

Funkcjonariusz z kilkuletnim stażem może zarabiać ponad 5 tys. miesięcznie. Pracownicy innych służb, nawet tak ważnych jak Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, mogą pomarzyć o takich zarobkach, nie wspominając choćby o policji. CBA, podobnie jak obecnie większość służb, prowadzi stałą rekrutację. Poszukiwani są specjaliści z różnych dziedzin. Teleinformatycy, prawnicy, ekonomiści, finansiści, specjaliści informatyki śledczej, elektronicy, osoby znające się na łączności radiowej, psycholodzy, analitycy. Bo służba w CBA to nie tylko praca operacyjna, ale również ślęczenie nad dokumentami, analizowanie informacji z Internetu. Osoby z umysłem analitycznym są szczególnie mile widziane w CBA.

W dalszej części artykułu:

 • jakie m.in. informacje trzeba podać w kwestionariuszu
 • jakie inne instytucje prowadzą nabór?
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.