Długa walka o dwa centymetry styropianu na ścianie

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Sławomir Bobbe

Długa walka o dwa centymetry styropianu na ścianie

Sławomir Bobbe

Jedne bloki zakwalifikowały się do ponownego ocieplenia, inne na to nie zasłużyły. Różnica między nimi to dwa centymetry styropianu na ścianie.

- Docieplono już wszystkie bloki na naszym osiedlu, a nasz ciągle czeka na modernizację i chyba się nie doczeka - irytuje się nasz Czytelnik, mieszkaniec bloku przy Curie-Skłodowskiej. - W mieszkaniach szczytowych zbiera się wilgoć, tworzy się grzyb. Wszystko przez stare docieplenia, które obecnie nie spełniają już żadnych norm. Spółdzielnia twierdzi, że wszystko jest ok, a nie jest.

Czytelnik twierdzi, że stare docieplenie kwalifikuje się do wymiany, bo jest zbyt cienkie. - Ktoś może uznać to za wandalizm, ale wystarczy przekłuć styropian by zobaczyć, że jego grubość to 5-6 centymetrów - mówi nasz Czytelnik.

Bo ściany są nierówne

- Problem dotyczył 15 bloków, które były ocieplane na początku lat 90-tych.

w dalszej części artykułu:

  • Dlaczego spółdzielnia nie zbada, jakiej grubości styropian pokrywa ściany bloku?
  • Czy opisany problem niespełniającego wymogów technicznych ocieplenia jest jednostkowy czy tez inne spółdzielnie mogą mieć podobne problemy?
  • Jakich zmian w wymogach technicznych co do ocipelenia budynków można spodziewać się w najbliższych latach?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Radoslaw S

Polemizując ze słowami pana prezesa trzeba postawić kilka pytań. Dlaczego tak uparcie pan twierdzi, że blok został ocieplony 8 cm skoro zaraz po ukazaniu się wywiadu pracownik spółdzielni został wysłany, żeby zmierzyć grubość warstwy ocieplenia, a na pytanie ile zmierzył odparł że 7 cm i prawie uciekł tak mu się spieszyło. Czyżby jednak coś było nie tak z dokumentacją techniczną? Do tej pory uparcie pan twierdził że badanie grubości warstwy izolacji zostało wykonane. To może pracownik powinien odrazu wyciąć kawałek ściany i z pewnością nie potrzeba 3 tyś żeby się przekonać jaki jest stan faktyczny. I to nie są żadne fanaberie mieszkańców bloku tylko prawo do takich samych warunków mieszkaniowych zgodnych z normami budowlanymi jak reszta spółdzielców. A tłumaczenie nierównej grubości warstwy nierównością ścian wielkiej płyty jest zwykłym odwracaniem kota ogonem, każdy kto zna budownictwo wie że mija się pan z prawdą.
Dlaczego ta sprawa jest wielokrotnie przez pana prezesa ignorowana ? Może wystarczy zaprosić mieszkańców na pokazowe mierzenie grubości izolacji żeby raz na zawsze uciąć spekulacje i udowodnić rację spółdzielni? A co jeśli jednak okaże się że to mieszkańcy mają rację? Czy naprawdę ta sprawa potrzebuje rozgłosu medialnego? Może warto jednak porozmawiać i dojść do kompromisu? Czekamy na pana odzew..panie prezesie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.