Centrum Innowacyjnej Edukacji

Czytaj dalej
Materiał informacyjny CENTRUM NOWOCZESNOŚCI MŁYN WIEDZY

Centrum Innowacyjnej Edukacji

Materiał informacyjny CENTRUM NOWOCZESNOŚCI MŁYN WIEDZY

Centrum Innowacyjnej Edukacji

ul. Władysława Łokietka 1-3

87-100 Toruń

Nauka przez zabawę na interaktywnych wystawach, warsztatach oraz w pracowniach. Jedyne centrum nauki w woj. kujawsko-pomorskim, którego jakość oferty została potwierdzona tytułem „Popularyzatora Nauki 2018”.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy działa w zmodernizowanych budynkach dawnych Młynów Toruńskich – silosach zbożowych i młyna żytniego. Wizyta w centrum stanowi doskonałą atrakcję dla miłośników architektury poprzemysłowej.

Centrum nauki prowadzi działalność edukacyjną i kulturalną w dwóch budynkach. Zwiedzający mogą pozostawiać pojazdy na bezpłatnym parkingu, miłośnicy jednośladów bez problemu dotrą z każdego punktu Torunia, a spacer z toruńskiej starówki zajmie ok. 30 minut.

W głównym budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne interaktywne wystawy (O obrotach, Rzeka, …To takie proste!, Idee, Wmiksuj się!), warsztaty oraz zajęcia w pracowniach. Gości na parterze wita najdłuższe w Polsce stale działające wahadło Foucaulta, dzięki któremu można obserwować zjawisko obrotu Ziemi wokół własnej osi. W Młynie Wiedzy przygotowano przestrzenie z myślą o najmłodszych. To pracownia kreatywne „przeBUDOWA”, na której (przy pomocy gigantycznych klocków) można rozwijać kreatywne myślenie i stworzyć niesamowite konstrukcje. Nieopodal znajduje się wystawa „przeŻYCIE”. To na niej zajrzymy do ula, kopca kreta, przeniesiemy się w różne miejsca na świecie w wyjątkowym domku na drzewie, zbudujemy labirynt dla kulki i zasiądziemy w olbrzymiej muszli ślimaka.

Uwielbianą przez dzieci jest wystawa „Rzeka” (2. piętro). Centralną część zajmuje model koryta rzeki Wisły, a w wzdłuż jego biegu można bawić się różnymi stanowiskami: armatkami wodnymi, pompami, śrubą Archimedesa, tamą czy kaskadami. Chodzą słuchy, że w wodzie można spotkać nawet rekina. Wokół koryta znajdują się liczne eksponaty pokazujące bogactwo fauny Polski. Niezłą zabawę oferują również stanowiska fizyczne oraz drewniany statek, którego obecność na wystawie jest powiązana z historycznymi doniesieniami o piratach grasujących dawniej na Wiśle.

Oferta Młyna Wiedzy to również zajęcia w pracowniach, których tematyka zmienia się kilka razy do roku. To propozycje dla rodzin, turystów indywidualnych, grup szkolnych i zorganizowanych. Warto zajrzeć na stronę internetową Młyna Wiedzy, aby zobaczyć aktualną ofertę edukacyjno-kulturalną.

Centrum Innowacyjnej Edukacji to budynek oddany w grudniu 2019 roku. Jest w nim dostępna (jedyna w Polsce, a może i na świecie) wystawa poświęcona dojrzewaniu człowieka – „Ścieżki dorastania”. To wystawa o nas samych, o tym jak dorastamy, jakie emocje i uczucia towarzyszą nam w tym procesie, w jaki sposób dokonujemy wyborów, które wpływają na nasze dorosłe życie i jak rodzą się nasze zainteresowania. Składają się na nią: Ścieżka emocji”, „Ścieżka dojrzewania” i „Ścieżka społeczno-kulturowa”. Można o niej długo pisać, ale lepiej zobaczyć ją samemu.

Docenianym przez zwiedzających jest klarowny podział przestrzeni ekspozycyjnej. Każda wystawa to odrębna przestrzeń, w której goście mogą poprzez zabawę odkrywać fascynujący świat zjawisk, procesów, z którymi spotykają się na co dzień.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oferuje także warsztaty online, adresowane główne do grup zorganizowanych. W ofercie znajdują się takie tematy jak: „Mydło wszystko umyje”, „Jak uzyskać prąd z ziemniaka?” czy „Wilgotność powietrza”. Bardzo ważnym aspektem we współczesnym świecie jest komunikacja, dlatego można wziąć udział w zajęciach „Moc słowa” i „Komunikacja w internecie”. Centrum nauki mówi „hejt stop”. A jak go unikać i jak na niego reagować można dowiedzieć się, biorąc udział w spotkaniu online.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

ul. Władysława Łokietka 5

87-100 Toruń

tel. 56 690 49 90

www: mlynwiedzy.org.pl

Facebook: https://www.facebook.com/MlynWiedzy

Instagram: https://www.instagram.com/mlyn_wiedzy_torun/

You Tube: https://www.youtube.com/channel/UCp2NkYqzGn4lbpoACOvEvlg/videos

Materiał informacyjny CENTRUM NOWOCZESNOŚCI MŁYN WIEDZY

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.