Defibrylatory ogólnodostępne, zagospodarowanie terenów na rzecz dzieci, nagłośnienie hali OSiR - to pierwsze propozycje w nowym budżecie obywatelskim
Od poniedziałku można składać wnioski do Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego, który będzie realizowany w 2018 roku. Na razie jest ich kilka.
- Wpływają do urzędu lub podczas dyżurów zespołu do spraw budżetu obywatelskiego - mówi Sylwia Kuleczko z biura prezydenta Stargardu.
Jeden z pomysłów dotyczy zagospodarowania terenu przy Gimnazjum nr 4 na osiedlu Zachód.
- Jest propozycja, by zrobić tam centrum zabaw oraz siłownię na świeżym powietrzu - mówią urzędnicy.
Inny z projektów dotyczy modernizacji nagłośnienia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Stargard. Natomiast fundacja „Z nami bezpieczniej” proponuje, by w ramach SBO kupić 30 defibrylatorów. Właśnie wczoraj w Domu Kultury Kolejarza zainaugurowano projekt pod hasłem „Stargard w rytmie serca”.
Wnioski z propozycjami można składać do 19 maja. Formularze należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Urzędu Miejskiego w Stargardzie przy ul. Czarnieckiego 17, do biura obsługi klienta.
Wzorem lat ubiegłych miasto organizuje dyżury zespołu ds. budżetu obywatelskiego. Można na nich złożyć wniosek, porozmawiać o swoim pomyśle, pobrać formularze, sprawdzić czy teren, na którym planujemy jakąś inwestycję należy do miasta, wspólnie z urzędnikami wstępnie oszacować koszty realizacji pomysłu.
Dziś taki dyżur będzie w Stargardzkim Centrum Kultury. Rozpocznie się o godz. 17 i potrwa godzinę. Kolejne odbędą się 15 maja w ratuszu, 16 maja w Szkole Podstawowej nr 6, 17 maja w SP8, 18 maja w Zespole Szkół nr 5, a dnia następnego w urzędzie miejskim.
W tym miesiącu urzędnicy będą czekać także 29 i 31 maja odpowiednio w ZSO i SP 4. Wtedy będzie można już głosować na pomysły mieszkańców.
- Dyżury będą także w kolejnym miesiącu, do 9 czerwca - informują urzędnicy.
Stargardzianie mają szansę po raz piąty zdecydować na co wydać miejskie pieniądze. Koncepcję na zagospodarowanie najbliższego lub dalszego otoczenia mogą składać osoby od 16 roku życia.
- W tej edycji można składać wnioski na zagospodarowanie nie tylko swojego obszaru, ale też terenów ogólnomiejskich - przypominają miejscy urzędnicy.