Awans dla budownictwa. Farmacja straciła plusa

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Torun Zewnetrzny

Awans dla budownictwa. Farmacja straciła plusa

Torun Zewnetrzny

Resort nauki opublikował raport, w którym ocenił wszystkie wydziały na polskich uczelniach. Najlepsze nasze wydziały to m.in. lekarski, prawa, mechaniczny. Najsłabszy to architektura

To ogromny sukces nasz i całej uczelni. Po cichu liczyliśmy na to, że otrzymamy kategorię A, ale tego, że zajmiemy drugie miejsce wśród podobnych wydziałów w całym kraju, już się nie spodziewaliśmy - cieszy się prof. Michał Bołtryk, dziekan Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. - Od nas lepszy jest tylko Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska na Politechnice Gdańskiej.

To jeden z dwóch wydziałów białostockich uczelni publicznych, które w ocenie parametrycznej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego odnotowały awans z kategorii B na A. Taka szczegółowa analiza przeprowadzana jest raz na cztery lata. Tym razem resort punktował m.in. uprawnienia doktorskie, publikacje naukowe, liczbę samodzielnych pracowników naukowych, ich członkostwo w gremiach naukowych, laboratoria, infrastrukturę, ale też zastosowanie nowych produktów. Na podstawie tych kryteriów wszystkim wydziałom w całej Polsce resort przyznał jedną z czterech kategorii: od A+ dla najlepszych, przez A i B, do C dla najsłabszych.

Tę ostatnią, jako jedyny białostocki wydział, otrzymał Wydział Architektury PB.

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

  • czym tłumaczy słaby wynik architektury jej dziekan 

  • o nowej dyscyplinie na Politechnice Białostockiej

  • jak wypadł Uniwersytet w Białymstoku, a jak medyczny

 

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Torun Zewnetrzny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.