Marcin Twaróg

Andrzej Duda minimalnie przed Rafałem Trzaskowskim

Andrzej Duda minimalnie przed Rafałem Trzaskowskim
Marcin Twaróg

Andrzej Duda wygrywa wybory minimalnie z Rafałem Trzaskowskim. Z wyników sondażowych late poll IPSOS zebranych z połowy lokali wyborczych wynika, że Andrzej Duda zebrał 50,8 proc. głosów i może czuć się zwycięzcą.

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta RP w wyborach prezydenckich, głosował w Rybniku. Z żoną Małgorzatą kartę wyborczą wrzucił do urny w Szkole Podstawowej nr 5. - Mam nadzieję, że frekwencja będzie jak najwyższa, bo te wybory są naprawdę bardzo ważne - powiedział dziennikarzom kandydat na prezydenta.

Rybnik to rodzinne miasto jego żony. Tutaj też rozpoczynał i kończył swoją kampanię wyborczą. W obecności fotoreporterów i kamer głosował kandydat na prezydenta wrzucił głos do przezroczystej urny znajdującej się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5.

Po godz. 18 policjanci komendy wojewódzkiej doliczyli się 37 incydentów, doszło także do jednego przestępstwa. W Kochanowicach, w powiecie lublinieckim, pijany 23-latek wszedł na dach lokalu wyborczego i zrzucił flagę państwową. Policja prowadzi czynności pod kątem znieważenia flagi, czyli z artykułu 137 kodeksu karnego. Pozostałe incydenty zostały sklasyfikowane jako wykroczenia.

Pozostałe incydenty to wykroczenia. Do dwóch z nich doszło w tym samym lokalu wyborczym w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych nr 1 na osiedlu Paderewskiego.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Polski,
  • codzienne wydanie Polski,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Marcin Twaróg

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.