Aleja Pawła Adamowicza w Łodzi. Uzasadnienie z... Wikipedii
Jest już nowy projekt uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy Pawła Adamowicza. Rada Miejska Łodzi będzie w tej sprawie głosować w lutym. Uzasadnienie projektu zdumiewa...
Mimo, że nie minął jeszcze styczeń, projekt pod hasłem ul. Adamowicza w Łodzi ma już swą długą i zawiłą historię. Pierwszy z nich złożony przez szefa klubu Koalicji Obywatelskiej Mateusza Walaska, zakładał nadanie patronatu Adamowicza ulicy w centrum Łodzi, która... jeszcze nie powstała, stąd głosowanie miało mieć tylko charakter wyrażenia woli. Sęk jednak w tym, że ujawniliśmy, iż o nazwę tej projektowana ulicy w 2019 r. zabiegał komendant wojewódzki policji. Ma przebiegać obok I komisariatu Policji i Komendy Miejskiej Policji, a komisja kultury Rady Miejskiej przegłosowała nawet intencyjnie jej przyszłą nazwę: ul. Policji Państwowej.
Pojawił się jednak nowy pomysł: zamordowany przed rokiem prezydent Gdańska będzie miał aleję swego imienia, a chodzi o łącznik al. Kościuszki z ul. Wólczańską, wybudowany przed trzema laty. Mimo determinacji, jaką przewodniczący Walasek wykazał w dość krótkim czasie na wyszukiwanie dla Pawła Adamowicza godnej lokalizacji, to przy uzasadnieniu tak ważnej dla KO projektu uchwały się nie napracował. Ponad połowa krótkiego tekstu jest przepisana z Wikipedii. Drugą - obok Walaska - projektodawczynią, jest Karolina Kępka.
W galerii zdjęć porównanie tekstu uzasadnienia z notką biograficzną w Wikipedii.