Po otwarciu kopert z ofertami na realizację linii kolejowych Bronów – Wisła Głębce i Goleszów – Cieszyn stało się jasne, że inwestycja jest zagrożona. Brakuje ponad 100 mln złotych. Powstaje więc obawa, że linia do Cieszyna nie zostanie...
Od wycięcia trzech drzew rozpoczęły się przygotowania do przebudowy Dworcowej w Katowicach. Ulica w przyszłości będzie deptakiem. Przedstawiciele miasta obiecują, że na przebudowanej Dworcowej posadzone zostaną 54 drzewa.
Jeszcze w tym roku z mapy Katowic zniknie hotel Silesia, kultowe miejsce z czasów PRL-u. Zamiast niego w centrum miasta stanie nowy hotel i dwa biurowce o wysokości około 50 metrów. Rozbiórka hotelu ma się rozpocząć w najbliższych miesiącach.
Mariusz D., który w styczniu tego roku został nieprawomocnie skazany za molestowanie 12-latki w Chorzowie, znów został zatrzymany przez policjantów w związku z podejrzeniem pedofilii. W Ministerstwie Sprawiedliwości ta sprawa jest analizowana pod...
W Szkole Podstawowej w Barwicach obowiązują rygorystyczne przepisy dotyczące telefonów komórkowych. Nie wszystkim się to podoba.
Kołobrzeska hala Milenium znów jest twierdzą Kotwicy.
Jego budowa to jedno z haseł wyborczych, z którym do wyborów szli Kołobrzescy Razem, a w ich gronie przewodniczący zarządu Osiedla Podczele Artur Dąbkowski. W tegorocznym budżecie na ten cel zarezerwowano 300 tys. zł i jak mówi naczelnik wydziału...
Białogardzkie Targi Edukacji i Pracy mają maturzystom, ale nie tylko im, pomóc w wyborze życiowej drogi. Czy te tegoroczne pomogły? Na pewno dały im sporo wskazówek.
1 marca oznacza w tym roku początek sezonu rowerowego w Koszalinie, Kołobrzegu i Szczecinku. Tego dnia startuje Rower Miejski 2019.
Nowoczesny, wygodny i potrzebny - taki właśnie jest pociąg „Gazeta Lubuska”, który kursuje między obiema stolicami naszego województwa.
Rozdanie Oscarów już w nocy z 24 na 25 lutego. To wtedy dowiemy się kto dostanie najważniejsze nagrody w filmowym świecie. Wśród nominowanych znalazła się "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, która ma szansę na trzy statuetki. Powalczy o nie w...
Za nami druga niedziela handlowa tego roku. Od stycznia zakaz obowiązuje w zmienionej formie. Już nie w dwie, a tylko w jedną niedzielę w miesiącu możemy teraz robić zakupy. A od 2020 r. każda niedziela ma być niehandlowa. Jednak nie wszystko jest...
Chodzi o te położne, które nie są na zwolnieniach lekarskich. Dyrektor Marek Karp przekonał je, by - dopóki ich koleżanki nie wyzdrowieją, wzięły dodatkowe dyżury. Dzięki temu już od soboty w szpitalu klinicznym przyjmowane są porody.
Na najbliższej sesji radni będą dyskutować nad nowymi kryteriami dotyczącymi kolejności budowy dróg osiedlowych. Już dziś wiadomo, że jedno z kryteriów wzbudza wątpliwości.
Kolejka, aby zobaczyć i posłuchać Roberta Biedronia ciągnęła się daleko poza Operę Nova. Starzy, młodzi, niepełnosprawni, zmęczeni polityką podziałów. I solidarni. Tak mówią o sobie ci, którzy chcą go widzieć w rządzie.
To już pewne. Droga, na którą od lat narzekali kierowcy dojeżdżający z Rzepina do Słubic, będzie modernizowana na odcinku Rzepin - Nowe Biskupice. Powstanie też ścieżka rowerowa z Gajca do Rzepina.
Ponad 3 mln zł dofinansowania na kompleksową termomodernizację trzech miejskich przedszkoli otrzymała z unijnych środków _Żagań. Całość zadania ma kosztować 4 mln 135 tys. zł
Żużlowi kibice już nie mogą doczekać się nowego sezonu. W marcu rycerze czarnego sportu rozpoczną treningi na torach i pewnie rozgrywać będą pierwsze zawody towarzyskie. W kwietniu rusza rozgrywki ekstraligowe, a w maju czeka nas wielkie żużlowe...
Pięć firm złożyło oferty na przebudowę południowej jezdni, tj. 22 km autostrady A-18. Wykonawcę poznamy w drugiej połowie roku. To pewne.
Jeszcze nie skończył się przebudowa ul. Sikorskiego, a nasi Czytelnicy już dopytują o remont ul. Chrobrego i Mieszka I. - Na przełomie czerwca i lipca ogłaszamy przetarg - odpowiadają urzędnicy.
Pień topoli, który od ponad ośmiu lat leży - na pamiętkę - przy ul. Łokietka spróchniał i stał się śmietnikiem. - Usuńmy to drzewo - proponuje Czytelnik. Podobnie mówią też eksperci od zieleni.
Pomoc dla posiadaczy kredytów walutowych zaproponowaną przez prezydenta źle oceniają nawet sami oni, banki i eksperci, a zapłacić za nią możemy, niestety, my wszyscy!
Co Zielona Góra zrobiła, by poprawić jakość powietrza, którym oddychamy?
Półtora tysiąca uczniów skończy w czerwcu w powiecie nowosolskim szkoły podstawowe i gimnazja. Razem pójdą do średnich szkół. Placówki szykują się na podwójny nabór.
Fundacja PGE Energia Ciepła przekazała w piątek 300 tysięcy złotych na zakup nowej karetki neonatologicznej do ratowania noworodków. Poprzednia... rozleciała się ze starości.
Dwaj panowie mają takie same imiona i nazwiska. Urodzili się tego samego dnia, miesiąca i roku. Obaj mieszkają w Bydgoszczy. Różnie jednak potoczyły się ich losy.
Brydż i polityka (szczególnie ta przed wyborami) mają wiele wspólnego. Tyle, że teraz ta rozgrywka jest bardziej podobna do pokera, bo w puli są nasze pieniądze, czyli te z budżetu państwa. Co z tego będziemy mieli my obserwatorzy tych...
Ta piosenka w filmie Pawła Pawlikowskiego jest motywem przewodnim. Pojawia się w różnych aranżacjach. Na ludowo i na jazzowo. Po polsku i po francusku. Ale pierwszy raz „Dwa serduszka, cztery oczy” śpiewa mała dziewczynka w wiejskiej izbie.
Michał Serement to przede wszystkim harcerz. Urodził się w 1992 roku w Miastku, skończył studia ekonomiczne. Pomimo to ciągnęło go w szeroki świat.
Nasz kolejny materiał z cyklu „Miastko w oczach komunistów”. Nadszedł rok 1972. Był to czas wielu inwestycji, realizowanych w czasach Edwarda Gierka.
Na przełomie lat 50. i 60. ksiądz Wiktor Markiewicz (proboszcz usteckiej parafii w latach 1957-77) więcej mógł zdziałać z ambony niż władza komunistycznymi nakazami. Jednak i jemu, jak i całym rzeszom księży w Polsce, przyszło z tą władzą się...
Do 28 lutego zawodnicy rypińskich klubów sportowych mogą starać się o miejskie stypendia. Wsparcie ominie przedstawicieli mieszanych sztuk walki, których w Rypinie jest całkiem sporo.
Grupy krwi „A”, „B” i „zero” ze wskaźnikiem RH minus są w tej chwili najbardziej w cenie. Od 3 lat ubywa liczba krwiodawców. Sytuacja zaczyna robić się dramatyczna.
Do uprawiania tego sportu nie potrzeba większej przestrzeni ani drogiego sprzętu. Wystarczy kilkanaście metrów kwadratowych w miarę twardego podłoża, komplet niezbyt drogich metalowych kul i… umiejętność rzucania do celu.
Rozmowa z Piotrem Kowalskim z łódzkiej Spółdzielni Socjalnej FADO, która zajmuje się audytami oraz doradztwem w sprawie dostępności przestrzeni publicznej.
Linia kolejowa między Lublinem a Warszawą będzie w pełni przejezdna jesienią 2020 roku. Nowy przystanek w Lublinie będzie spełniał wymogi składów pośpiesznych, a w tym roku do Rzeszowa pomkną pociągi elektryczne. O lubelskiej kolei mówi Tomasz...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.