Prezydent Andrzej Duda 25 lutego podpisał postanowienie o wyznaczeniu terminu wyborów do europarlamentu na 26 maja i od razu ruszył z wizytą do powiatów lublinieckiego i kłobuckiego.
Przeprowadzenie referendum wśród mieszkańców w sprawie budowy spalarni/ciepłowni na biomasę i odpady RDF zapowiedział burmistrz Żywca Antoni Szlagor.
Zero złotych. Tyle pieniędzy gmina Pilica przeznaczyła w 2018 roku na walkę ze smogiem. W 2019 roku podobnie. Możemy liczyć co najwyżej na kontrole, które wykażą czym ludzie palą w swoich piecach.
„Allo, allo..” usłyszał w słuchawce pan Kazimierz, kiedy kilka dni temu odpowiedział na nieodebrane nad ranem połączenie. Okazało się, że dzwonił na jedną z wysp na Oceanie Atlantyckim.
Oskarżeni o tortury i zamordowanie Tatiany W. stanęli wczoraj przed sądem. Nim dotarli do klatki dla przestępców, doszło do rękoczynów.
We wtorek o godzinie 21.30 stacja TVN wyemituje pierwszy odcinek czwartego sezonu serialu Diagnoza. W filmowym Rybniku, który przecież w rzeczywistości boryka się z problemami ekologicznymi, dojdzie do skażenia środowiska
Bydgoska Pesa wciąż nie dostarczyła jeszcze trzech zamówionych przez zarząd województwa pociągów, chociaż termin dostaw już minął. Producent nie zgodził się z wyliczonymi karami, dlatego sprawa trafiła do sądu.
Prokuratura sprawdza, czy przyczyną śmierci 39-letniego kardiologa z Łodzi nie było przepracowanie. Lekarze coraz częściej narzekają na zmęczenie pracą, zbyt długie godziny practy i wypalenie zawodowe.
Liczymy, że Komisja Europejska dotrze do polskiego rządu z argumentami i przekop Mierzei Wiślanej nie powstanie. Tu jest jeszcze wszystko do uratowania - mówi Paweł Pomian ze Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA.
Na portalach ogłoszeniowych każdego dnia pojawia się wiele atrakcyjnych ofert pracy, które mają uśpić czujność aspirujących kandydatów. Zapowiadają wysokie zarobki przy małych wymaganiach, bazując na naiwności osób poszukujących pracy i ich mocnej...
Filmem roku został „Green Book“, a „Bohemian Rhapsody“ zgarnął najwięcej statuetek, ale największym triumfatorem tegorocznych Oscarów jest autor „Romy“, meksykański filmowiec Alfonso Cuarón. „Zimna wojna”, mimo historycznych trzech nominacji, nie...
Choć media obiegła informacja, że możliwości nagrywania interwencji ratowników medycznych nie będzie, ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.
Władze miasta chcą, aby na osiedlu Północ w ramach programu Mieszkanie Plus powstały dwa bloki.
- Polityka to jest zarządzanie ludzkimi potrzebami. Nie tylko czysta władza. Nawet jeśli rządzący robią to z fałszywych pobudek, to zdają sobie sprawę, że muszą zaspokajać ludzkie potrzeby - mówi dr hab. Kamil Minker, politolog z Uniwersytetu...
Bydgoski społeczny rzecznik pieszych alarmuje, że podczas remontu płyty Starego Rynku coś poszło nie tak. Chodzi o... rynnę do wody. Co na to drogowcy?
Aplikacja KomByd pokazuje w czasie rzeczywistym, kiedy na przystanek podjedzie tramwaj czy autobus. Stworzył ją zdolny student z Bydgoszczy.
W Kędzierzynie-Koźlu niepełnoletni mogą go nabyć w ponad połowie placówek handlowych. Podobnie jest w innych miastach regionu.
15-letni Patryk Surowiec po ciężkim wypadku najpierw przeszedł operację czaszki, a teraz także korektę oka. - Tak wielu ludzi nam pomogło, dziękujemy! - mówią wdzięczni rodzice.
- W dwóch trzecich naszych szkół kończymy mediacje i szykujemy się do protestu - zapowiada oświatowa „Solidarność”. ZNP domaga się spotkania z premierem w sprawie podwyżek, po sobotniej konwencji PiS.
Prenumeratorka "Pomorskiej" ma uprawnienia, by nie płacić abonamentu RTV, ale telewizor jest zarejestrowany na męża. Wyjaśniamy, jak załatwić formalności na poczcie.
250 mln zł zasili budowę, przebudowę i remonty gminnych i powiatowych dróg w naszym regionie.
Sejm pracuje nad obniżeniem poziomu alarmowania dla zanieczyszczenia powietrza. Dziś należy on do najwyższych w Europie. Ale eksperci nie są przekonani, czy to istotnie pomoże w walce o zdrowszą atmosferę.
Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci kierowcy, który wjechał autem pod pociąg osobowy.
Do wyborów parlamentarnych zostało kilka miesięcy i przedwyborczy poker ruszył. Licytację obietnic zaczął Robert Biedroń. Ci, którzy sądzili, że trudno go będzie przebić, nie narażając się na zarzut oszołomstwa i kupowania głosów, zapomnieli, że w...
Zgodnie z przewidywaniami Filmem Roku został podczas tegorocznej gali „Green book”. I - także zgodnie z przewidywaniami - tegoroczne rozdanie Oscarów potwierdziło, jak szybko zachodzą zmiany w otaczającym nas świecie.
Lech Bądkowski. Mimo postępującej choroby nowotworowej do końca starał się służyć radą podziemnej „Solidarności” Zmarł 24 lutego 1984 r. Jego pogrzeb stał się wielotysięczną manifestacją.
26 lutego 1901. W Warszawie umiera Lucyna Ćwierczakiewiczowa, autorka niezwykle popularnej książki kucharskiej "365 obiadów za 5 złotych". Publikacja dała autorce sławę i pieniądze, wznawiana jest do dziś.
- Jak bez naszej wiedzy można było wydać pozwolenie na budowę chlewni w naszej miejscowości- żalą się mieszkańcy Mierkowa w gminie Lubsko.- Nie pozwolimy na to! Nic o nas bez nas!
O budowie kopalni i elektrowni na terenie gmin Brody i Gubin dyskutuje się już grubo ponad 10 lat. Póki co największym problemem jest brak zgody obu gmin na lokalizację największej na zachodnim pograniczu inwestycji energetycznej.
Dwu-, trzypokojowe mieszkania na Zazamczu i na Południu sprzedają się jak świeże bułeczki, mimo że podrożały. Problem jest inny, na rynku jest zbyt mało nieruchomości na sprzedaż.
Od 60 lat krzewią miłość do Inowrocławia, popularyzują jego historię i wspierają rozwój. Miłośnicy miasta podczas ostatniego zebrania nakreślili plan działań na najbliższe miesiące i wybrali nowe władze.
„Aktorzy prowincjonalni” Agnieszki Holland są dla Damiana Josefa Necia kanwą i punktem wyjścia do opowiedzenia o teatrze, toruńskich aktorach, ale też i o prowincji. Mamy miks filmowych wątków z improwizacjami aktorskimi, imiona postaci...
- Trójka dzieci zatruła się czadem. Parę dni spędziła w szpitalu. Wszystko przez nieszczelny piec. Właściciel kamienicy nie dba o nasze bezpieczeństwo - mówi bydgoszczanka.
Trzygwiazdkowy hotel powstaje w Szczecinku. Wkrótce otworzy podwoje.
Cena miałaby wynieść 650 tys. zł, czyli mniej więcej tyle, za ile w 2012 r. kupił ją od Polskiego Towarzystwa Turys-tyczno-Krajobrazowego.
W Sławnie podsumowano akcję zbiórki pieniędzy podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Okazuje się, że mieszkańcy po raz kolejny pokazali jak wielkie mają serca.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.