Do końca czerwca ma się wyjaśnić przyszłość oddziału psychiatrycznego w Szczecinku.
Dziś ostatni dzień, kiedy to uczniowie, kończący szkoły podstawowe i gimnazja, mogą złożyć wnioski o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.
Podczas piątkowej sesji rady miejskiej podsumowano poprzedni rok pracy burmistrza oraz urzędu. Pod względem liczbowym wszystko wydaje się być w porządku, jednak wśród niektórych radnych pojawiło się kilka wątpliwości.
W Gorzowie część nauczycieli chce odrobić utracone przez strajk zarobki, prowadząc zajęcia dodatkowe. W Strzelcach ten pomysł już wszedł w życie. Międzyrzecz myśli o podniesieniu nauczycielskich pensji już od lipca.
Rozmowa z dr Pawłem Załęckim, socjologiem i antropologiem kultury.
Po kilkumiesięcznym przestoju, grudziądzcy drogowcy rozpoczęli poszukiwanie firm gotowych remontować grudziądzkie ulice. Na początek: Sienkiewicza oraz Rapackiego.
W czerwcu specjalne szkolenie skończą nowi przewodnicy po Bydgoszczy. Na brak zajęcia narzekać nie będą - turyści chcą być oprowadzani po mieście.
Najpierw sąd niesłusznie go skazał, bo pomylono go z inną osobą o tym samym imieniu i nazwisku. Chociaż sprawę udało się wyprostować i Kanadyjczyk Matthew Harris ostatecznie został uniewinniony, teraz i tak ma zapłacić ponad 5 tys. zł kosztów...
Kilka dni temu Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim odwiedził mistrz kuchni Karol Okrasa. Gospodarz programu „Okrasa łamie przepisy” poprowadził lekcję dla uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych.
Do czego potrzebni są nam naukowcy w takich dziedzinach jak optyka i fotonika? Dlaczego sekunda, jaką znamy, niedługo przestanie obowiązywać? Mówi Beata Zjawin, laureatka prestiżowego stypendium.
Nadal możemy głosować na białostoczanina 100-lecia. Magistrat wydłużył głosowanie. A po naszej interwencji powiadomił o tym nawet mieszkańców.
Mieszkańcy bloku przy ul. Grottgera 13 oskarżają sąsiada o to, że - według nich bezprawnie - postawił ogrodzenie. Uważają też, że remont, jak mówią, rudery u zbiegu ul. Podleśnej i Grottgera ma na celu wyłącznie uzyskanie przez sąsiada wyższego...
O rzeczywistych kosztach reformy oświaty mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania.
Domowa hodowla rybek akwariowych stała się popularna w okresie międzywojnia. To wówczas pierwsi bydgoscy miłośnicy egzotycznych i miniaturowych ryb założyli własny klub i zaczęli urządzać publiczne wystawy swoich najciekawszych okazów.
„Lublin, to miasto magiczne”, te słowa słyszymy bardzo często, ale o rzeczywistych „czarodziejskich” i „magicznych” wydarzeniach wiemy niewiele. Teraz możemy wiedzieć więcej, dzięki książce Magdaleny Kowalskiej - Cichy: „Magia i procesy o czary w...
W młodości pomagał ojcu prowadzić gospodarstwo, podczas wojny należał do partyzantki, powołanie poczuł przed ukończeniem 22. roku życia. Wierni zawdzięczają mu ponad 400 kościołów. W wieku 97 lat zmarł abp Bolesław Pylak, emerytowany metropolita.
Czy wjazdy do Zielonej Góry są estetyczne?
Pogoń 04 Szczecin odstawała od poziomu Futsal Ekstraklasy i spadła z niej po 14 latach spędzonych na najwyższym szczeblu.
Krzysztof Jackowski - jasnowidz z Człuchowa, odpowiada na listy czytelników
Oszpecono głazy na szlaku turystycznym, wiodącym na Giewont w Tatrach. Jest wielce prawdopodobne, że niektóre napisy zrobił ktoś ze Stargardu.
Szczecińskie zakłady odzieżowe zawsze starały się być na bieżąco z trendami. W Archiwum Państwowym można znaleźć piękne egzemplarze strojów produkowanych w Szczecinie.
Zakup F-35, jak najbardziej słuszny, oznacza wielkie wydatki, związane nie tylko z samą ceną samolotów. W tej sytuacji poważnie powinno się rozważyć sfinansowanie ich zakupu spoza budżetu MON, na mocy osobnej ustawy - czyli tak jak zrobiono z...
W Centrum Żeglarskim "Dar Szczecina" obchodził 50-lecie wodowania. Był tort i wspomnienia. Potem żaglowiec popłynął na Nabrzeże Starówka, gdzie będzie atrakcją tegorocznych Dni Morza.
Pies drapie się po jedzeniu? Na łapach między paluchami, w pachwinach czy małżowinach usznych pojawia się zaczerwienienie? To z dużym prawdopodobieństwem oznacza, że zwierzę ma alergię pokarmową.
Kruk to najmądrzejszy padlinożerca. Uczy się mówić i potrafi bawić się jak dziecko.
Rozmawiamy z dr Ewą Jarczewską-Gerc z Uniwersytetu SWPS, psycholog społeczną, trenerką biznesu.
Najbardziej prestiżowy ranking uczelni wyższych w Polsce to ten, „Perspektyw”. Niby rankingi nie najważniejsze są na świecie i zawsze można dyskutować o zasadności przyjętej metodologi, ale zawsze się na nie zerka. Jak tam największa z naszych...
2-letni chłopiec zginął w wypadku w Steklinie. Jechał polo, który prowadziła jego 25-letnia matka. Była pod wpływem alkoholu i narkotyków.
Z Filipem Springerem, antropologiem kultury, reportażystą i pisarzem, który zajmuje się m.in. problemami miast, rozmawiamy o nowoczesności.
Czekolada, kubeczek, ulga podatkowa? Honorowych dawców krwi motywuje co innego. „Oddaję krew, bo chcę pomagać!" „Przyszłam, bo mam rzadką grupę, a usłyszałam apel".
Rozkaz jest rozkaz. Trudno mi sobie wyobrazić, by ksiądz Buchholz, mimo wielkiego poruszenia środowisk związanych z „Wiatrakiem” i duszpasterstwem akademickim, mógł wrócić na fordońskie górki. W Kościele, jak w wojsku, nakazy pracy bywają...
Przyjechał ze Śląska do Bydgoszczy, gdzie nikt go nie znał. Tutaj zabrał się za kolejne oszukańcze „interesy”. Kiedy wpadł, postanowił udawać nienormalnego psychicznie. Sąd mu jednak nie uwierzył i skierował na obserwację psychiatryczną
W piątek (14 czerwca) Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku podała wstępne wyniki egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty. Na tle kraju uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego uzyskali trochę niższe średnie. Najsłabiej wypadła matematyka.
Czym już Łódź nie była. Niepewna własnej urody lubiła się porównywać z miastami w świecie.
Rozmowa ze Sławomirem Kowalewskim, łódzkim muzykiem.
To całkiem zrozumiałe - zakochać się w wypasionym merolu, luksusowej beemce, szybkim porszaku czy choćby w sympatycznym maluchu albo starym poldku. Ale w starym traktorze? Takie rzeczy to tylko na wsi.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.