Pierwsze obrady po wakacjach toruńscy radni zaczęli od wręczenia pułkownikowi Włodzimierzowi Rudzińskiemu medalu „Za zasługi dla miasta Torunia” na wstędze.
Komiksy o dzielnym kapitanie Milicji Obywatelskiej Janie Żbiku ukazywały się przez piętnaście lat i osiągnęły niebotyczny nakład 11 mln egzemplarzy. 2 września zmarł twórca postaci Żbika, Władysław Krupka.
Od stycznia zwoływane są rozprawy w procesie byłej burmistrz Byczyny Katarzyny Z. i jej męża, ale oskarżeni nie stawiają się w sądzie. Na koniec września wyznaczono kolejny termin.
Fiasko odbudowy kozielskiego portu stało się elementem kampanii wyborczej. Prawdopodobnie zmusi to milczące od wielu miesięcy instytucje państwa do wyjaśnień.
Rozmowa z Mariuszem Milewskim, ofiarą księdza pedofila, bohaterem telewizyjnego reportażu „Superwizjera”
Coraz częściej cyberprzestępcy atakują za pomocą aplikacji, takich jak Excel, tylko uzbrojonych w złośliwe kody. Według danych ekspertów od bezpieczeństwa IT w Polsce podobnych ataków doświadczyła większość działających firm.
Tu nie trzeba się zastanawiać, co było pierwsze, jajka czy kurki - tu najlepiej, gdy są razem, najpierw na patelni, potem na talerzu. Pasują do siebie jak masło do chleba albo oliwa do pomidorów. A gdy przyprawić je świeżo mielonym pieprzem,...
Hojność obietnic wyborczych tyle oszałamia, co nuży. Według padających deklaracji mamy dostać dużo, ale jednorodnie. Zniknęły - mające przekonać nas w poprzednich kampaniach - atrakcje w rodzaju: cyfryzacji, gładkich dróg, urzędów z miłymi...
Szanowni Państwo, znajomy opowiedział mi o pewnej niewesołej sytuacji. Otóż są trzy zaprzyjaźnione pary małżeńskie. Spotykają się od wielu lat i spędzają razem sporo czasu. Ostatnio okazało się jednakże, że przebiega wśród nich taki sam podział,...
Dzięki rolom w „Koglu-moglu” czy „Komedii małżeńskiej” Ewa Kasprzyk kojarzy się z „panią od seksu”. Czy występ w „Polityce” odmieni jej publiczny wizerunek?
Rozmowa z Radosławem Siewniakiem z Chrzanowa, który przez jedenaście miesięcy pracował jako fizjoterapeuta w obozach dla uchodźców w Iraku.
Dwóch kolegów zginęło w wypadku pod Krakowem. Jeden trafił do nieba, drugi do piekła. Spotykają się po roku. Ten z piekła rzecze: Stary, u nas na okrągło balanga, chlanie i disco polo. Już mi to uszami wychodzi! Ten z nieba: A u nas od rana do...
Na kobietę patrzy się przez stereotypy związane z kulturą arabską. W Libanie to błąd - mówi Agnieszka Nosowska, koordynatorka projektów Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w Libanie.
Za cztery lata minimalna pensja ma sięgnąć 4 tys. zł brutto. Oczywiście rząd nie dołoży przedsiębiorcom pieniędzy do wypłat pensji, ale je na nich wymusi ustawą. Ktoś mógłby powiedzieć, że jakaś sprawiedliwość dziejowa w tym jest.
W Olkuszu na przystanku rozwieszono rozkłady jazdy. Lokalni działacze PiS zapowiadali uruchomienie połączenia autobusowego, zachęceni ludzie przyszli na przystanek. Zabrakło jeszcze tylko z tej radości wstęgi do przecinania, kropidła i lokalnych...
Trwają obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które po Wieluniu, Westerplatte i placu Piłsudskiego w Warszawie przeniosły się na poziom lokalny. Za parę dni uroczystości upamiętniające wojnę z Niemcami rozszerzą się także o rocznicę...
Nie pamięta tamtej nocy, ale dobrze wie, że 18 stycznia 2009 roku życie złamało mu się na pół. A właściwie nie złamało się, a skończyło. - Przez kilka miesięcy chodziłem koło trupa - Marek Ludwiczak, ojciec Michała, nawet nie stara się znaleźć...
Znają się od dzieciństwa. Ich rodzice, słynni krakowscy aktorzy Anna Dymna i śp. Jerzy Bińczycki, przyjaźnili się też na gruncie prywatnym.
Eksploracja jaskini to przede wszystkim niepowtarzalna szansa na dotarcie do wcześniej nikomu nieznanych miejsc - mówi Chris Jewell, grotołaz i nurek jaskiniowy.
Do niedawna uczestniczyła niemal we wszystkich premierach. Halina Kwiatkowska, dama scen krakowskich, zaprasza wielbicieli jej talentu 14 września do Klubu Aktora Loża. - Mam 98 lat i to jest okazja do rozmowy. Również o ostatniej książce...
Marzena Deja spod Makowa Podhalańskiego to prawdziwy wulkan radości i optymizmu. I mistrz handlu. Ten tytuł zdobyła w plebiscycie „Gazety Krakowskiej”.
Była u siebie w domu, w Krakowie. Straciła przytomność i już się nie obudziła. Jej córeczka przyszła na świat 56 dni później, dzięki walce, którą wspólnie podjęli specjaliści ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Czy energia słoneczna ostatecznie zastąpi węgiel i ropę? A jeśli tak, to kiedy? I czy już teraz opłaca się montować na domach ogniwa słoneczne? - pytamy fizyka z Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr. hab. Jakuba Rysza, który zajmuje się energią...
Nadmierna prędkość, oślepianie światłami, wulgaryzmy, a nawet rękoczyny - to codzienność na polskich drogach. Przykłady chamstwa i przemocy widać również na drogach Małopolski.
Łagodna, optymistycznie nastrajająca muzyka. Obraz z drona. Drogą prowadzącą między polami kwitnącego rzepaku i zielonych zbóż jedzie czerwony samochód. Zbliżenie. Cięcie. Wnętrze auta. W środku rodzina, mąż, żona, z tyłu trójka dzieci. Radość....
Ktoś wymusi pierwszeństwo, zmieni niebezpiecznie pas bez sygnalizowania, wciśnie się w kolumnę jadących aut, ktoś przeraźliwie zatrąbi, pokaże w wymownym geście środkowy palec...
W swojej książce Miuosh rysuje obraz Śląska widzianego z perspektywy trzydziestokilkulatków, Śląska - „piątej strony świata”, Śląska - stanu umysłu. Miejsca definiowanego przez zmiany, ciągły rozwój, doświadczenia pokoleniowe. Premiera książki...
Decyzją prezesa PiS województwo śląskie stało się areną być może najciekawszego pojedynku wyborczego w Polsce: między urzędującym premierem Mateuszem Morawieckim a posłem Borysem Budką, byłym ministrem sprawiedliwości, obecnym posłem PO.
Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych kończy 20 lat. Wydaje się, że to niedużo, ale w przypadku organizacji społecznych to jak wiek. Wiele z nich szybko kończy żywot lub przestaje działać. OWOP powstał, by temu przeciwdziałać.
Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Bobolicach obchodzi 70 - lecie istnienia. Z tej okazji 6 września odbyła się uroczystość na Rynku Miejskim.
Papierowe kartoniki, które często się gubiły lub niszczyły, odeszły do lamusa. Licealiści z V Liceum Ogólnokształcącego jako pierwsi w Białymstoku już korzystają z mobilnych legitymacji szkolnych. To wygoda i - jak mówią - nowoczesność, bo z...
Projekt Jezioro Tajemnic mający promować walory turystyczne powiatu drawskiego umarł śmiercią naturalną, choć obecne władze starostwa zapewniają, że takiego zamiaru nie miały. Musiały jednak szukać oszczędności.
Po 32 latach nieprzerwanej pracy stacji dializ szpital ogłosił jej likwidację, a co za tym idzie pozbawia ciężko chore osoby dostępu do leczenia – napisała Paulina Łojewska do redakcji Gazety Współczesnej z prośbą o upublicznienie sytuacji, jaka...
Można przejechać wiaduktem na ulicy Słupskiej w Szczecinku. To pierwszy, symboliczny - a zarazem największy - obiekt oddany do użytku na nowej obwodnicy miasta.
Na co powinien uważać pieszy poruszający się po drodze, zwłaszcza o tej porze roku, gdy szybko robi się ciemno, gdy pada? O czym powinien pamiętać? Policjanci z Koszalina prowadzili akcję edukacyjną. Podobne działania prowadzono w całym kraju.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.