Niemal dekadę temu gdańska prokurator Barbara K. dostała zawiadomienie dotyczące niesławnej piramidy finansowej Amber Gold. Ale ze względu na chorobę nie mogą nadać jej statusu podejrzanej.
W Czeladzi miało powstać około 200 mieszkań, które mieszkańcy mogliby wynająć, a potem wykupić. Realizacja projektu miała kosztować ponad 40 mln złotych. Dziś już wiadomo, że miasto nie wybuduje tych mieszkań.
Cieszyn podjął walkę z wszędobylskimi reklamami, które szpecą miasto. Uchwała krajobrazowa jest na etapie konsultacji i w części proponowanych przepisów wprowadzono już zmiany - niektóre liberalizują pierwotne zapisy uchwały.
Trwa walka o życie 4-latka, który wypadł z 11.piętra wieżowca przy ul. Konstytucji 3 Maja w Toruniu. Od czwartku, 19 września, dziecko jest w śpiączce farmakologicznej. - Pod koniec tygodnia będzie próba wybudzenia - mówi doktor Janusz Mielcarek.
Wymyślony w Toruniu i rozwijany tu od koncepcji do prototypu wynalazek Torqway, ma szansę trafić wkrótce do seryjnej produkcji.
Piją na umór, awanturują się i nie płacą - co zrobić z sąsiadem-alkoholikiem? Niektóre samorządy sięgają po rozwiązania niestandardowe.
Fizjoterapeuci na L4, zero zabiegów rehabilitacyjnych i nerwy pacjentów - tak wyglądał poniedziałkowy poranek w bydgoskim szpitalu MSWiA.
Nie ma już możliwości zmiany granic obwodów wyborczych. Można się jeszcze dopisać do rejestru wyborców.
Bydgoski Urząd Miasta wreszcie przejął wąski pasek terenu wzdłuż ul. Glinki. Tyle że niewiele to zmienia, bo kasy na parking już wydać nie chce. To nie jest jedyny przypadek.
Aż 33 proc. Polaków chce przywrócenia handlu we wszystkie niedziele. A 25 proc. chce jednak zakazu handlu. To wyniki z sondażu Instytutu Badań Pollster.
- Dzięki tym pieniądzom jesteśmy co miesiąc mniej na minusie - przyznaje niejedna samotna matka.
Posadzimy pół miliarda drzew do końca roku - zapowiedział premier Morawiecki na niedawnej konwencji PiS. Gdyby plan mieli wprowadzać w życie sami członkowie partii rządzącej, sprawa ległaby równo na łopatkach, ale 500 milionów drzew to...
W ostatnich latach szybko rośnie liczba umów o dożywocie - wynika z danych ministerstwa sprawiedliwości. Jednocześnie około 17 proc. tych umów jest unieważniane.
Prokuratura Okręgowa w Opolu wciąż prowadzi śledztwo w sprawie oszukanych rolników. Poszkodowanych przybywa, wzrośnie na pewno też wielkość strat.
Rafał W. przyszedł na święto miasta nie służbowo, ale żeby zabawić się. Tak zabalował, że jego ofiary wylądowały w szpitalu, a on w sądzie. Dobrowolnie poddał się karze. Policja wyrzuciła Rafała W. jeszcze przed wyrokiem.
Do tej pory Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie podpisał porozumienia jedynie z 15 na 113 gmin naszego województwa dotyczącymi programu Czyste Powietrze.
Z Karoliną Iwańską, prawniczką Fundacji Panoptykon, koordynatorką kampanii „Kto cię namierzył?”, rozmawia Adam Willma.
Jeszcze podczas kampanii wrześniowej na zachodzie rozpoczęło się formowanie polskiej armii.
Polacy pokochali Napoleona, choć on wielokrotnie ich zawiódł. Bonaparte nie tylko wykorzystał Polaków, ale dał im państwo. Mit Bonapartego jako dobroczyńcy Polski narodził się jeszcze w XIX w. i trwa do dziś.
Jednorazowy kubeczek na wodę w przedszkolu to wygoda i bezpieczeństwo. Bo po każdym użyciu ląduje w koszu. Jednak z ekologią nie ma to nic wspólnego. Jedno przedszkole może w ciągu roku zużywać kilkadziesiąt tysięcy takich kubków rocznie.
- Nasi Czytelnicy pytają, jakie kompetencje ma wojewódzki konserwator zabytków, jeśli chodzi o zieleń? Kiedy może wstrzymać wycinkę drzew? Czy może nakazać samorządowi nasadzenie określonych gatunków roślin?
- Jeżeli nie teraz, to już nigdy - informuje wiceprezydent Jacek Milewski. Urząd miasta ogłosił trzeci przetarg na przebudowę magazynu solnego na potrzeby Muzeum Odry.
- Tydzień temu ponarzekałem (trochę) na komunikację miejską w Gorzowie. Wskazałem też jej braki. Właśnie dostałem od urzędników zapewnienie, że część narzekań niedługo będzie nieaktualna. A jeden z wypomnianych mankamentów jest na wyrost - pisze w...
W tym tygodniu rada budowy projektu ścieżki rowerowej na dawnych torach kolejowych w powiecie spotka się z wykonawcą robót. Okaże się, co dalej z pęknięciami na ścieżce.
Aktualności na stronie internetowej łomżyńskiego szpitala od kilku tygodni dominują ogłoszenia o pracę.
- To boisko jest tu od 40 lat. I powinno tu pozostać - mówią mieszkańcy ul. 8 Maja i Kościuszki w Gorzowie. W jego obronie tworzą mur dłuższy i szerszy niż drużyna piłkarska.
ZUS nagrodził tych, którzy rzetelnie płacą składki. Wśród wyróżnionych w kategorii „Rzetelny Płatnik” nagrodzony został Zakład Stolarski Andrzeja Prokopczyka z Wasilkowa. Pozostali kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani do nagrody to: INTER...
69- letnia Zofia Szmulik mieszka w budynku kolejowym od 36 lat. 2 lata temu ciągnik uszkodził schody prowadzące do domu. Uszkodzone zostały także poręcze. Choć pani Zofia od razu zgłosiła to kolei, która jest właścicielem budynku, do tej pory...
Lubuskie ma najbardziej sfeminizowany samorząd w całej Polsce..Tylko u nas marszałek jest kobietą. Pań nie brakuje także wśród radnych wojewódzkich... Za to w powiecie strzelecko-drezdeneckim rządzą... sami mężczyźni.
Śmiecimy i to strasznie. Praktycznie nie ma we Włocławku osiedla czy też pergoli, w której lub obok której nie zalegałyby odpady wielkogabarytowe.
- Chodzi o to, aby pokazać ludziom, że jednak można, że nie ma rzeczy niemożliwych - mówi Grzegorz Rakowiecki, inicjator rajdu rowerowego „Rozjechać szpiczaka”. Udział w nim wzięli chorzy z całego kraju. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce!
- Wysokość składki na radę rodziców w teorii jest dobrowolna. W praktyce nie. W szkole naszych dzieci każą nam płacić po 40 złotych miesięcznie - mówi rodzic. A w szkole przekonują, że to nadinterpretacja.
Przepisy dotyczące tworzenia tzw. korytarzy życia mają wejść w życie 1 listopada, zaś rozwiązania regulujące jazdę na suwak zaczną obowiązywać po 60 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.
Czy podczas oczyszczania Stawu Browarnego w Poznaniu, co kosztowało 2 mln złotych, doszło do oszustwa i sztucznego zawyżania robót? Z wyjaśnień urzędników i firmy Drenbud wynikało, że ciężarówki dnia i nocami wywoziły namuły wydobyte z dna stawów....
Fatalnie zakończyła się dla potężnego jelenia wyprawa do miasta. Okazały byk zginął na bramie jednej z posesji. Czy miasto jest gotowe na częstsze wizyty dzikich zwierząt?
Wspólne zbieranie i wyciskanie winogron, degustacja soku, konkursy wiedzy winiarskiej oraz wykłady historyczne o lubuskim winie - to tylko część atrakcji IV Winobrania na Winnicy Samorządowej. Wydarzenie odbyło się w sobotę, 22 września w Lubuskim...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.