Poznań choć od lat kojarzony z sektorem nowoczesnych usług i przemysłu, także tego wysokiej technologii, podstawą sukcesu gospodarczego naszego miasta zawsze było rzemiosło oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. W 2015 roku wysiłki władz miasta,...
Poznań to miasto otwarte na organizację wielu interesujących konferencji dotyczących wszystkich obszarów życia społecznego. Oświata jest szczególnie bliska władzom Miasta, dlatego też cieszy mnie fakt, że kilka tygodni temu w Poznaniu gościliśmy...
W Poznaniu doskonale wiemy, jak promować zawodowców i fachowców - robimy to skutecznie od wielu lat. Naszymi doświadczeniami i dobrymi praktykami dzielimy się z innymi polskimi miastami, a także wieloma europejskimi partnerami. Poznaniacy szanują...
Od godz. 12 w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie będzie obradować kapituła, która przyzna wybranym produktom i usługom zaszczytne tytuły Nasze Dobre Podkarpackie - Znak Jakości Nowin. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie w środę, 20 listopada o...
Od 2018 roku w Poznaniu działa program Kawka Bis. Jego celem jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza w skutek spalania paliw stałych w przestarzałych piecach. Do tej pory nie cieszył się on zainteresowaniem mieszkańców. Dlatego urząd...
Wczorajsze głosowania w sejmiku województwa nad nową przewodniczącą tego gremium oraz wicemarszałkiem poszły równie gładko co te przedwczorajsze w parlamencie, gdy wybierano prezydia Sejmu i Senatu. Wszystko, co zostało ustalone przed obradami,...
30 lat temu wiertłem dentystycznym niszczył mur berliński. Na początku lat 90. mieszkańcy jednej z wiosek na Dolnym Śląsku myśleli, że będzie budował z nich luksusowy hotel. Ten nie powstał, bo był tylko plotką, za to w Polsce znajduje się dzisiaj...
Nikos Kucostatis od urodzenia mieszka w Polsce i płynnie posługuje się językiem polskim. Jego ojciec jest Nigeryjczykiem, a matka Polką. Nikos ma 20 lat i jest obecnie piłkarzem Wełny Skoki, gdzie wypożyczony jest z Nielby Wągrowiec. Jest to...
W centrum Leska wciąż stoją dwa pomniki, które pozostały po poprzednim ustroju. Burmistrz chciał zachować obydwa, zmieniając je tak, bu spełniały warunki ustawy o zakazie propagowania komunizmu. Ale nie zgodził się IPN.
Krzysztof Pietluch, napastnik Wólczanki Wólka Pełkińska nie spodziewał się, że jego drużyna będzie tak wysoko w tabeli 3 ligi.
Miasto Przemyśl nie płaci Ośrodkowi Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu za leczenie dzikich zwierząt, znalezionych w tym mieście. Dlaczego? Twierdzi, że nie ma takiej możliwości prawnej.
PKS Częstochowa jest w stanie likwidacji. Przedsiębiorstwo właśnie sprzedało dworzec autobusowy przy alei Wolności. Czy to oznacza koniec przedsiębiorstwa i problemy dla pasażerów?
Szczecińska prokuratura i ABW rozbiły grupę ekstremistów planujących ataki z bronią i materiałami wybuchowymi na cudzoziemców. Podejrzani wzorowali się na zamachach terrorystycznych dokonanych przez Andersa Breivika czy Brentona Tarranta.
Rozmowa z Jolantą Kruczkowską, prezes fundacji Organiści, matką Bartka, który po śmierci nadal żyje w sześciu osobach, rozmawia Dorota Abramowicz.
Mnie bardzo boli, że dajemy się tak łatwo kupić: za pięćset plus, za emeryturę oddajemy tę naszą wolność. I to mnie najbardziej boli i najbardziej rozczarowuje, gdy myślę o Polsce. I mam nadzieję, że takie lekcja jak ta i dalsze bycie w kraju...
Prof. Tomasz Grodzki jest od wtorku Marszałkiem Senatu. Dostał 51 głosów w stuosobowej izbie wyższej parlamentu. Zapowiedział, że chce wprowadzić nowy styl polityki, bez agresji i oparty na współpracy. Wybraliśmy najciekawsze komentarze po...
Sejmik zdecydował: Elżbieta Piniewska - przewodniczącą sejmiku, a Zbigniew Sosnowski - wicemarszałkiem.
O zdanie w tej sprawie pytamy Pawła Szramkę, posła z ramienia Koalicji Polskiego oraz Martę Sawicką, współorganizatorkę Toruńskiego Marszu Równości.
Kościół nie wypowiadał się w czasie konsultacji społecznych na temat organizacji ruchu na bydgoskim Starym Rynku. Podniesiono larum dopiero po wprowadzeniu zmian.
W środę 13 listopada w Łodzi otwarte zostało największe w Polsce Biuro Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny, gdzie klienci indywidualni mogą załatwić wszystkie sprawy związane z korzystaniem z gazu. Nowa placówka łódzkiej gazowni mieści się...
Trwa sezon zachorowań na grypę oraz infekcje grypopodobne. W naszym województwie od początku września zanotowano już ponad 43 tys. zachorowań, a sto osób wymagało hospitalizacji. Pacjentów przybywa też w bydgoskich przychodniach.
Inwestorzy skarżą się, że wojewódzki konserwator zabytków Igor Strzok, może doprowadzić do kompletnego paraliżu inwestycyjnego Gdańska. Na decyzję urzędu - często w błahych sprawach - czeka się nawet ponad pół roku.
Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku
Od 1 grudnia z oferty tańszych biletów uczniowskich i kart malucha skorzystają także mieszkańcy Dobrcza, Białych Błot, Osielsko i Nowej Wsi Wielkiej.
13 listopada minął 30-dniowy termin na posprzątanie materiałów propagandowych po październikowych wyborach parlamentarnych. Straże miejskie zabierają się za kontrole.
Samorządy muszą znaleźć pieniądze na podwyżki pensji minimalnych i wynagrodzeń nauczycieli, a równocześnie uwzględnić niższe wpływy podatkowe. Zapowiadają, że w 2020 r. inwestycji będzie mniej.
W zeszłym roku wydaliśmy na przygotowanie świąt 1168 zł, a w 2019 to ma być dużo więcej, bo aż 1722 złotych. Najbogatszą gwiazdkę planują osoby 30 plus, posiadające dzieci i to nie z 500 plus. Chcą wydać ponad 2000 złotych.
W pierwszym miesiącu obowiązywania przepisów o świadczeniu uzupełniającym „500+” dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, zachodniopomorskie oddziały ZUS wydały 4,6 tys. decyzji o wypłacie.
Konrad od kilku dni jest wreszcie w domu. Ostatni rok spędził w szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych w całym kraju, w których toczyła się najpierw dramatyczna walka o jego życie, a potem o przywrócenie mu sprawności. Są wprawdzie symptomy...
Spożycie pieczywa w Polsce wciąż spada, chociaż przybywa świadomych konsumentów, którzy szukają pieczywa na zakwasie. Znalezienie takiego towaru staje się coraz trudniejsze, ponieważ piekarzy - rzemieślników ubywa.
Listopad 1864. Jan Matejko poślubia Teodorę Giebułtowską. Młodzi bardzo się kochają, ale mocno różnią się charakterami. Z czasem małżeństwo zmienia się w koszmar. Ale czy tylko z winy żony?
Krakowski Oddział IPN i "Dziennik Polski" przypominają. W listopadzie 1918 r. w Małopolsce zaczynają się formować oddziały wojskowe, złożone z „wiarusów” z frontów Wielkiej Wojny, weteranów Legionów i innych polskich formacji oraz nowych...
Gdy płonie mieszkanie liczy się czas. Niestety ostatnie wydarzenia we Włocławku pokazują, że strażacy zamiast skupić się na akcji napotykają na problemy - gęsto zaparkowane auta lub drzewa.
Budowa trzech odcinków trasy S5 stoi, ale wczoraj otwarto oferty na dokończenie jednego z nich - między Bydgoszczą a Szubinem. Tymczasem już planuje się przedłużenie drogi do Ostródy.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.