Klapa programu „Czyste Powietrze”. Fundusz ochrony środowiska w Toruniu - mimo że je ma - nie chce dać pieniędzy na wymianę pieców w Bydgoszczy.
Unikalna kolekcja monet oraz banknotów i bonów pieniężnych oraz odnaleziony w 2018 roku bezcenny skarb - to może być marką Bydgoszczy.
Dolnośląska firma gospodarująca odpadami „Komunalnik” wygrała z miastem przed Krajową Izbą Odwoławczą. Bydgoszcz podczas przetargu odrzuciła jej ofertę jako „podejrzanie” tanią.
W środę, na terenie brodnickiego szpitala zorganizowano spotkanie, podczas którego zaprezentowano najnowszy nabytek placówki. To Mercedes Sprinter - nowocześnie wyposażona karetka. Trafi do stacji w Górznie.
Bydgoszcz to jeden z najlepszych ośrodków w Polsce, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z HIV/AIDS. „Model bydgoski” prowadzenia takich pacjentów stał się wzorem i dziś obowiązuje już w całym kraju.
1956. W odpowiedzi na sowiecką interwencję na Węgrzech, w Paryżu dochodzi do poważnych zamieszek. Protestujący demolują lokale partii komunistycznej. Na bruku lądują dokumenty i portrety przywódców
10 grudnia 1905. Henryk Sienkiewicz odbiera w Sztokholmie nagrodę Nobla. Przyznano mu ją za „Quo vadis”, choć ten tytuł nie pojawia się w uzasadnieniu. Powieść była wielkim sukcesem.
Uczennica jednej z łódzkich podstawówek trafiła do szpitala z wzw A, zakażeniem wirusowym wątroby typu A. To żółtaczka pokarmowa zwana też chorobą brudnych rąk. Do zakażenia żółtaczką pokarmową w 95 proc. przypadków dochodzi poprzez zjedzenie...
Społeczna Szkoła Podstawowa w Jeżyczkach włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zbierają dary dla rodziny, która znalazła się trudnej sytuacji życiowej.
Polarnik Marek Kamiński, związany z Koszalinem, którego jest Honorowym Obywatelem, zapowiedział kolejną wyprawę. Bardzo nietypową, bo z... robotem u boku.
Zakup tomografu komputerowego, wyposażenie sterylizatorni, kompleksowa modernizacja budynku. Na te inwestycje trzy szpitale powiatowe otrzymały od wojewody ponad 14 milionów złotych.
Jesteśmy miastem festiwalowym. Odkąd pamiętam, zawsze nas kojarzono z piosenką. Czy tę tradycję uda się zachować? - pyta nas pani Maria.
Na terenach postilonowskich do wiosny 2021 r. będzie park handlowy. W pobliżu znajdzie się także Lidl. Jak jeszcze zmieni się handlowy i inwestycyjny krajobraz naszego miasta?
Informację dedykujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie usłyszeli od władz, że nie ma na coś pieniędzy, że może w przyszłorocznym budżecie, że są ważniejsze wydatki - czytamy na Facebookowym profilu Przekroju Lokalnego Witnica, który opublikował...
Żaganianie byliby dumni, gdyby okazało się że Łukasz K., brał udział w powaleniu pakistańskiego terrorysty w Londynie, rzeczywiście wychowywał się w ich mieście.
Znany dziennikarz Kamil Durczok może trafić do więzienia nawet na 25 lat. Taka kara grozi bowiem Kamilowi Durczokowi, któremu prokuratura zarzuciła zbrodnię przeciwko środkom płatniczym. Kamil Durczok miał podrobić weksel i dokumenty towarzyszące...
Przed nami niespokojna aura, wietrzna i deszczowa, którą spowodują potężne niże atlantyckie. Dominować będzie niskie ciśnienie, często poniżej 1000 hPa.
Wisła pozostawiona w stanie półdzikim, jak obecnie, czy poprzecinana zaporami, które mogą poprawić bezpieczeństwo powodziowe i ożywić gospodarkę? Nad tymi dylematami debatowano wczoraj w Toruniu.
Już od 9 grudnia będzie można wybrać się po choinkę do Lasów Państwowych. Leśnicy przygotowali m.in. cięte drzewka, które będą sprzedawać w różnych terminach. W niektórych nadleśnictwach kupujący może sam wyciąć drzewko. Zupełnie legalnie!
Ze stanowiska szefa informacji w oddziale TVP S.A ma zostać odwołany Jarosław Lewandowski - wynika z informacji, których na razie oficjalnie nie potwierdza kierownictwo stacji. Z naszych ustaleń wynika, iż zastąpić go ma dr Krzysztof Osiński z...
SumoMasters z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej zajęła całe podium na międzynarodowych zawodach Robotex 2019 w Tallinnie.
Solarne lampy albo nie świecą, albo świecą zbyt krótko. Efekt? Egipskie ciemności w gminie.
Wielka retrospektywa Jerzego Lengiewicza. Nestor białostockich plastyków odszedł w 2016 roku. Od 6 grudnia w Galerii im. Sleńdzińskich rusza przekrojowa wystawa jego twórczości. Nosi tytuł „Siłacz”.
Pod opieką asystentów rodziny znajduje się ponad 200 rodzin w Lublinie. Ich praca polega na pomocy w pokonywaniu trudności życiowych. W praktyce uczą ich gospodarowania pieniędzmi, gotowania posiłków, czy tego, jak złożyć wniosek do urzędu.
Oddział chirurgiczny w szpitalu w Wyrzysku będzie działał do końca tego roku. Później większość jego pacjentów przejmie szpital w Pile. To efekt reorganizacji szpitali w powiecie pilskim, którą popiera Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki niej...
Cieszyńscy radni przyjęli uchwałę krajobrazową, nad którą urzędnicy pracowali już od dłuższego czasu. To oznacza, że za kilka lat zabytkowej starówki Cieszyna nie będą już szpeciły wszędobylskie reklamy.
Zakłady opiekuńczo-lecznicze to miejsca przeznaczone dla osób, które nie wymagają już hospitalizacji, ale wciąż potrzebują całodobowej opieki i rehabilitacji. Dzięki działaniom wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia liczba takich...
Filip Chajzer udawał atak paniki na wizji w trakcie programu "Dzień dobry TVN", który miał emisję 29.11.2019 r. W trakcie rozmowy z psycholog Marią Rotkiel, Chajzer podkreślał, że to temat poważny i nie można sobie z niego "robić jaj". Pod koniec...
Poznańskie organizacje skupione w Komisji Dialogu Obywatelskiego zwróciły władzom miasta i województwa uwagę, że te ignorują głos mieszkańców sprawie przyszłości stadionu Szyca, gdzie planowana jest budowa Centrum Muzyki. Jego częścią będzie...
Mobbing, nękanie, ubliżanie i brak kompetencji przy prowadzeniu placówki - między innymi takie zarzuty stawiają pracownicy „elektryka” obecnej dyrektorce. Konflikt trwa od maja.
Bramkarka Resovii, Alicja Barszcz w minionym tygodniu przebywała na zgrupowaniu Talent Pro. Jest to nowy projekt PZPN, który polega na indywidualnej opiece szkoleniowej zawodniczek w kategoriach U15-U17. To duże wyróżnienie dla rzeszowskiej piłkarki.
O białostockim Marszu Równości, honorowym obywatelstwie Białegostoku dla zamordowanego Pawła Adamowicza, o kłótniach wokół ulicy imienia majora Zygmunta Szendzielarza Łupaszki i patriotyzmie. Z muzykiem, artystą i satyrykiem Krzysztofem Skibą,...
Pijani kierowcy to plaga naszych dróg. Tylko w listopadzie podkarpaccy policjanci zatrzymali ich 260. Wystarczy popatrzeć na wydarzenia ostatnich dni z policyjnych kronik, a włos jeży się na głowie.
Do 2028 roku władze Sosnowca zamierzają wprowadzić w mieście całkowity zakaz palenia paliwami stałymi. Oznacza to, że mieszkańcy do tego czasu będą musieli się pozbyć starych i nowszych kotłów na węgiel. Od tych przepisów będą jednak wyjątki.
Kolejnego przekładania terminu zamknięcia drogi pod wiaduktem w centrum miasta nie było. W poniedziałek o godzinie 21 po obu stronach wiaduktu ustawiono bariery.
Pogotowie chętnie zatrudni ratowników medycznych i lekarzy. Obecna kadra pozwala na obsadzenie dyżurów, ale wśród pracowników nie brakuje seniorów i osób z nabytymi prawami emerytalnymi.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.