Piotr Tokarski, wiceprezes Ceramiki Paradyż i Krzysztof Białkowski, właściciel BK Business z Łasku zostali Menedżerami Roku 2011 Województwa Łódzkiego. W piątek otrzymali statuetki podczas uroczystej gali, która była zwieńczeniem czwartej edycji...
O perfekcyjne święta walczyliśmy od dwóch miesięcy. Głównie w galeriach handlowych. Jak zawsze kłóciliśmy się też, u kogo Wigilia. Ale dziś będzie fajnie.
Tomasz Kiełkowski, fotografik na co dzień zajmujący się naszymi serwisami internetowymi, przez trzy lata fotografował katowicką modernę. Zobaczcie, co go tak zachwyca, a potem wybierzcie się do Katowic i też się zachwyćcie. Tych zdjęć nie...
Znana rzeszowska firma budowlana Besta Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. zakończyła budowę inwestycji przy ul. Marcina Filipa, w dzielnicy Wilkowyja Północ. Kameralne osiedle, złożone z sześciu niewysokich budynków o zróżnicowanej wielkości...
W piątek wieczorem poznaliśmy zdobywców statuetek Menedżer Roku Regionu Łódzkiego 2010 - konkursu zorganizowanego już po raz trzeci przez Dziennik Łódzki, przy współpracy z Lożą Łódzką Business Centre Club. Zwycięzcy to Marek Maruszak i Paweł...
Przyszli urzędnicy, powiedzieli: zburzymy domy, kościoły, wytniemy drzewa, odkopiemy zmarłych. A potem wszystko zrównamy z ziemią. Kamień na kamieniu nie zostanie, tylko woda.
Faktów jest niewiele: wiosną 1079 r. biskup krakowski Stanisław ze Szczepanowa został stracony z rozkazu króla Bolesława zwanego Śmiałym. Rzecz działa się w Krakowie, 11 kwietnia tego roku.
Gdy za oknem robi się cieplej przybywa kleszczy. Jeden mały pajęczak potrafi złamać życie.
Bronisław Pszonak przyszedł dziś pod filharmonię z całą rodziną. 50 lat temu był tu z kolegami. Kosztowało go to dziewięć miesięcy więzienia. - Tata to bohater - uważa jego córka Monika Wardyn.
50 rocznica Wydarzeń Zielonogórskich miała wyjątkową oprawę. Na wysokości zadania stanęli wszyscy organizatorzy: Kościół, wojewoda i władze miasta. Już wcześniej otwarto wystawy, wydano książkę o wydarzeniach, odbył się koncert w filharmonii.
Artysta rzeźbiarz Robert Kaja dogląda budowy pomnika upamiętniającego 50. rocznicę Wydarzeń Zielonogórskich, kiedy to kilka tysięcy obrońców domu katolickiego starło się z oddziałami milicji.
Z powodu planowej eksmisji Domu Katolickiego 30 maja 1960 roku ponad dwa tysiące zielonogórzan powiedziało: nie! Walki trwały cały dzień. O tym co wydarzyło się pół wieku temu, dyskutujemy z uczniami klas pierwszych z I LO.
Tak chcieliby organizatorzy obchodów 50. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich. W środę, ze specjalnym zaproszeniem, do Warszawy pojedzie wiceprezydent Wioleta Haręźlak i Walerian Piotrowski.
- Drogi księże Kazimierzu Zielona Góra przyjmuje cię po raz trzeci do siebie. Jest ci wdzięczna za twoje poświęcenie, za budowanie środowiska wiary, nadziei i miłości - mówił podczas uroczystości pogrzebowych biskup Stefan Regmunt.
O godz. 10.00 w zielonogórskiej konkatedrze pw. św. Jadwigi rozpoczęła się liturgia pogrzebowa.
Nowoczesność w najlepszym wykonaniu – tak w kliku słowach można opisać najnowszą propozycję wielokrotnie docenianej na rzeszowskim rynku deweloperskim Grupy Kapitałowej HARTBEX. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mieszkań w centrum Rzeszowa!
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.