Na łagodnych brzegach opalali się wypoczywający. Ku niezadowoleniu ratowników bardziej odważni wskakiwali z nich do wody na główkę. Na płytszej części były ślizgawki dla maluchów. Pamiętacie basen w Roju?
O tym dramacie słyszała cała Polska. W sierpniu 2018 r. w Rybniku zapalił się samochód z 3-letnim Mikołajem w środku. Dziecko doznało bardzo poważnych obrażeń ciała. Chłopczyk natychmiast trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w...
Czy można zostać dawcą szpiku, mając tatuaż? Oczywiście, że tak! Osoby, które posiadają rysunek na skórze, i chcą dołączyć do grona blisko 1,7 mln potencjalnych dawców szpiku, zarejestrowanych w bazie Fundacji DKMS – mogą to zrobić bez przeszkód!...
Różnica pomiędzy zdrowym a chorym jedzeniem jest taka, że po chorym jest najpierw dobrze, a potem źle, a w przypadku zdrowego - na odwrót.
Rozmowa z Agnieszką Nowak i Magdaleną Piotrkowską, psychologami i psychoterapeutkami z Ośrodka Terapii Psychodynamicznej w Lublinie.
Z okolic garaży przy ul. Rysiej w Słubicach trzeba było wywieźć blisko... 18 ton śmieci! Gmina zleciła uprzątnięcie tego nielegalnego wysypiska, pytanie jednak, jak długo utrzyma się tam porządek?
Od jakiegoś czasu opisujemy kolejne konflikty, jakie Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kisielin” toczy z mieszkańcami os. Pomorskiego oraz Śląskiego. W zeszłym roku spod zarządu spółdzielni odeszły bloki os. Śląskie 9 i 10. Teraz w ich ślad poszedł...
W podgorzowskim Karninie plażowicze są codziennie. - Tu jest tak ładnie, tak dużo atrakcji dla maluchów, że nawet jak nie ma pogody, dzieci mają co robić - mówią panie Magda i Agnieszka, które czwartkowe południe spędziły ze swoimi dziećmi właśnie...
Kochający tata we współczesnym świecie musi umieć podarować swój... czas. To najlepszy prezent dla dzieci. Rozmowa z Martą Majorczyk, pedagogiem i doradcą rodziny w poradni przy Uniwersytecie SWPS.
Brak wydarzeń kulturalnych w wyniku pandemii sprawiły, że wielu twórców znalazło się w trudnej sytuacji. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Poznania zdecydowano o wsparciu twórców stypendiami wysokości 200 tys. złotych, ale jednocześnie 3,7 mln...
Chociaż w tym roku wakacje z pewnością będą wyglądały inaczej, eksperci zachęcają, aby wyjeżdżać na wypoczynek. Choć obowiązuje reżim sanitarny, można dobrze się bawić nawet w pobliskim lesie.
Zapisanie 26 milionów złotych w budżecie państwa pozwoli na rozpoczęcie pracy przy budowie nowej siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie przy ulicy Twardowskiego.
Oferowane przez banki wakacje kredytowe nie są darmowe - mają swoje koszty. Jak ustalił UOKiK, aż 14 na 26 sprawdzonych banków było na bakier z rzetelną informacją dla klientów. Ale się poprawią! Pierwsze zrobiły to Santander Consumer Bank i Bank...
Jedna wyrzucona w lesie plastikowa butelka będzie się rozkładała przez 500 lat. Z odpowiednio przetworzonych 35 takich butelek można jednak zrobić bluzę polarową. Ale w Polsce droga do tego jest daleka, wyboista i pełna pułapek.
Jeden z najnowocześniejszych na świecie aparatów do leczenia nowotworów już pomaga pacjentom Opolskiego Centrum Onkologii. Wczoraj oficjalnie otwarto tam pracownię brachyterapii.
Różnej maści nacjonaliści biorą obecnie na swoje sztandary prymasa Wyszyńskiego. Pewnie cenią sobie jego umiłowanie Ojczyzny. Warto jednak pamiętać, że kard. Stefan Wyszyński bronił Kościoła przed wikłaniem go w politykę.
Jako dziecko zaczytywał się w książkach podróżniczych. Ale nigdy nie spodziewał się, że jego marzenia o poznawaniu świata mogą się spełnić. Los sprawił mu jednak niespodziankę. Dziś jest jednym z najpopularniejszych obieżyświatów w Polsce.
Jeszcze niedawno mówiliśmy o bardzo niskim stanie wody w Odrze. Ten w ostatnim czasie gwałtownie się podniósł. Czy na tyle, że trzeba bić na alarm? Krosnu Odrzańskiemu grozi powódź jak w 2010 czy 1997 roku? I co z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym?
W Kolsku odbyło się spotkanie w sprawie budowy kopalni miedzi, a nawet dwóch, jednej koło Nowej Soli, a drugiej kolo Sulechowa. Czy zbliżamy się do tych inwestycji, czy to wciąż tylko marzenia?
Posiłki przygotowywane dla pacjentów nowosolskiego szpitala znalazły się w raporcie NIK-u. - Określono je, jako wzorcowe dla całej służby zdrowia w kraju - podkreśla dyrektor Bożena Osińska.
Niewykluczone, że przedłuży się budowa szkoły zawodowej przy ul. Warszawskiej. Ekspertyza dotyczącej budynków byłego szpitala mówi, że trzeba będzie wzmocnić część jego stropów i dachu.
To była pierwsza taka sesja Rady Miejskiej, bo online
Neutralność klimatyczna Unii Europejskiej do 2050 roku i odejście od węgla to fakty, z którymi należy się pogodzić. Aby transformacja energetyczna Polski, szczególnie górniczego rejonu województwa śląskiego przebiegała bezboleśnie, powstał Fundusz...
W ciągu kilku miesięcy ukradli prawie 3 mln złotych, włamując się do domów jednorodzinnych niedaleko Poznania. Wśród pokrzywdzonych znaleźli się również Izabella i Jakub Pyżalscy, którym ukradziono drogą biżuterię. Za kilkanaście dni...
Skóra jest dla mnie mapą ludzkich doświadczeń, pamiętnikiem. Zapisują się na niej ważne historie. Skóra, membrana, nasza zewnętrzna warstwa, nieustannie ściera się ze światem zewnętrznym, ulega transformacjom, mechanicznym uszkodzeniom. Z jednej...
W pierwszych miesiącach pandemii koronawirusa mieszkańcy Poznania nie myśleli o zawieraniu nowych umów biznesowych, a o zabezpieczaniu bliskich. Jak pokazują obserwacje poznańskich notariuszy o 50 procent częściej odwiedzaliśmy rejentów, by...
W kończącej się kampanii wyborczej politycy PiS przekonują, że Polki i Polacy chcą rzekomo silnego państwa narodowego, czyli – w domyśle – rządów jednej partii na wszelkich możliwych poziomach: od parlamentu, przez rząd i urząd prezydenta po...
Świat się zmienia, a my razem z nim. A może to my zmieniamy świat, najpierw tylko wokół siebie? Pamiętam jak jeszcze kilkanaście lat temu wezwanie do kupowania polskich produktów kwitowane było - w najlepszym wypadku - wzruszeniem ramion.
Już za dwie doby staniemy przed jednym z ważniejszych wyborów, jakich dokonujemy w życiu. Spora część z nas zapewne uzna jak zwykle, że polityka ich nie obchodzi, więc nie pójdzie głosować.
Christian Paul pochwalił w telewizji rządowej panią prezydentową za styl. Problem w tym, że dziennikarze szybko ustalili, że nie ma amerykańskiego ani z żadnego innego kraju pochodzącego projektanta o takim imieniu i nazwisku. Ta pozornie niewinna...
Od 6 czerwca mogą działać kina, teatry czy sale koncertowe. W Szczecinie jednak organizatorzy podchodzą ostrożnie do takiej możliwości. Przedstawienia zobaczymy raczej po wakacjach. Na razie mamy dużo imprez w plenerze.
Naszą parafią rządzi gospodyni księdza, a nie ksiądz - skarżą się zbuntowani wierni. Rządzi tak, że im się już odechciewa chodzić tu do kościoła.
Program umożliwi połączenie z miastami wojewódzkimi miejscowości liczących powyżej 10 tysięcy mieszkańców, które obecnie nie mają dostępu do kolei pasażerskiej lub towarowej.
Oliwer Wdowik wreszcie doczekał się pierwszego startu po pandemii. Sprinter Resovii pojawił się podczas mityngu „Królowa Sportu wraca na Stadion Śląski”.
Czy uczestniczenie w niedzielnych wyborach wiąże się ze zwiększonym ryzykiem? Jakie zasady bezpieczeństwa wprowadzono w lokalach wyborczych i czy wystarczą one, by ustrzec nas przed zachorowaniem? - Radzę zastosować się do zaleceń. Jeśli się nie...
- Każdego z nas cechuje nadmierny optymizm w stosunku do naszej najbliższej okolicy. Jesteśmy przekonani, że zagrożenia dotknie mieszkańców sąsiedniej miejscowości, a nie nas, choć nie przemawiają za tym żadne racjonalne argumenty. Jeśli zapytamy...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.