Deptak na Chrobrego w Gorzowie ma być dla ludzi, więc niech ludzie powiedzą, czego chcą. Zaraz zaczną się niecodzienne konsultacje - każdy może wziąć w nich udział. Ty weźmiesz?
Jeszcze miasto nie kupiło biurowca przy Wełnianym Rynku, a już sprawą może się zająć Najwyższa Izba Kontroli. To wiadomość ze środy!
W nocy całe Strzelce Krajeńskie będą bez wody. Co ma do tego remont al. Piastów? To świetna okazja, żeby zrobić porządek z podziemną instalacją
W poniedziałek nastąpi podpisanie umowy z firmą, która w przyszłym tygodniu zacznie rozbiórkę dwóch największych budynków fabryki nici w Nowej Soli
Rozmowa z Remigiuszem Rabiegą, kapelmistrzem Świebodzińskiej Orkiestry Dętej, działającej przy Świebodzińskim Domu Kultury
Miasto szuka pieniędzy na dalszy remont głównej arterii Zatorza w Żarach. By ulica odzyskała blask potrzeba sześciu milionów złotych.
Takiej jednomyślności nie było nawet w czasach komuny. Po raz pierwszy byłem na zebraniu związku sportowego czy klubu, kiedy nikt nie zapisał się do dyskusji, nikt nie opowiedział o swoich bolączkach, czy chociaż pochwalił się swoimi sukcesami!...
Gorzów mój widzę piękny, tak – piękny, bowiem piękno to równowaga, harmonia, radość. Nie wiem jaki będzie Gorzów za 5 lat, ale wiem jakim chciałbym go widzieć - mówi Henryk Maciej Woźniak, były prezydent Gorzowa i senator
Bardzo możliwe, że gdyby nie Karl Kaiser, to Sulęcin nie miałby wielu kluczowych obiektów, które ma teraz...
Piłkarze Chojniczanki wciąż niepokonani. W środę podopieczni Macieja Bartoszka pokonali wicelidera na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko - Biała.
Na orliku przy ul. Toruńskiej odbyły się pierwsze mistrzostwa Gniewkowa w siatkonogę.
Prawie trzydzieści lat od początku transformacji ustrojowej prawica nadal szuka agentów komunistycznej bezpieki. W szkołach i na uczelniach.
16-latek z Gącza zatrzymany w sprawie śmierci 30-letniej siostry, najbliższe trzy miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich.
To o miesiąc wcześniej niż jeszcze do niedawna zapowiadano.
Wczoraj w Chojnickim Klubie Żeglarskim w Charzykowach kwiatami witano Irminę Mrózek Gliszczynską - reprezentantkę klubu i kraju w IO.
Kilkadziesiąt sekund wystarczyło, by włoska noc zamieniła się w prawdziwy horror. Potężne trzęsienie ziemi nawiedziło środkową część Italii.
Najwięcej wypadków drogowych powodują młodzi kierowcy. Starsi też są groźni, bo ich czas reakcji wydłuża się, a wielu cierpi na schorzenia.
Od 1 września największe sklepy będą musiały płacić nowy podatek. Hipermarkety: - Ucierpią pracownicy, mali dostawcy oraz klienci.
Związek Nauczycielstwa Polskiego alarmuje: po reformie pracę straci nawet 45 tys. nauczycieli. 1 września w Warszawie ma się odbyć protest.
Pecha miała pewna ciocia, która postanowiła zrobić fotograficzny prezent swoim bratankom.
To była nie tylko świetna zabawa, ale też nauka tolerancji i zrozumienia. Piknik Przyjaźni to ważna impreza w więcborskim kalendarzu.
Bractwo Rycerzy Chorągwi Toruńskiej działa od 2008 roku. Zaczęli odtwarzać Krzyżaków, bo to w Toruniu naturalne. - Dla ludzi Krzyżacy są ci źli, najgorsi, ale to stereotyp - przekonuje Błażej Sadowski. - Walczyli o swoje, tak jak inne państwa.
Budowany jest nie przy ul. Sasankowej, ale Brzoskwiniowej.
Kilka lat temu Piotr Klepacki (żołnierz zawodowy z Torunia) odtwarzał II wojnę światową w mundurze 63 pułk piechoty. Później Ludowe Wojsko Polskie, a obecnie zajmuje się wikingami grupa Einherjej z IX - X wieku.
Najpierw poznali się sołtysi. Na szkoleniu w ramach jednego z projektów. Przypadkowo nawiązany kontakt zaowocował. Są pierwsze przyjaźnie.
Nabytek druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie to powód do dumy! Zajmie on miejsce w garażu starego i wysłużonego jelcza... rocznik 1985!
Komendant policji w Chojnicach Krzysztof Pestka dziś żegna się z chojnicką komendą. Podjął decyzję o odejściu na emeryturę.
O wyborze epoki decydują militaria. Co facetowi lepiej leży w ręce. Musi być głośno i ze szczękiem broni.
Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Lubiewo „Bory“ sprzedaje w formie cegiełek książkę o Bysławku. Można ją kupić już za 20 zł.
Rekonstrukcje - to nie jest zabawa dla dorosłych chłopców. Tu chodzi o coś więcej. O przesłanie, edukację, pamięć i szacunek do oręża polskiego.
3 września, w samo południe, na starówce (w razie deszczu ratusz) można będzie wysłuchać fragmentów popularnej powieści Sienkiewicza.
Kołcz - przepraszam, ale spolszczę to modne ostatnio słowo - ma wydobyć z nas to, co najlepsze, słowem - doradzać, bo jest od nas mądrzejszy. Przynajmniej w sprawach wizerunku, a co za tym idzie, zarabiania pieniędzy.
Fundacja Historii Polskiej Broni Pancernej w Toruniu jest użytkownikiem sprzętu pancernego: dwóch replik czołgu Renault FT 17 oraz dwóch replik samochodu pancernego wzór 34.
Posłowie Pawła Kukiza popierają legalizację leczniczej marihuany, która tak jak morfina miałaby pomagać w leczeniu m.in. nowotworów
Władzę w stolicy może wkrótce przejąć komisarz rekomendowany przez rząd. Wszystko za sprawą tzw. afery reprywatyzacyjnej
Rozmowa „Gazety Pomorskiej“ z dr. Maciejem Milczanowskim, dyrektorem Instytutu Badań nad Bezpieczeństwem Narodowym WSIiZ w Rzeszowie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.