Uczelnie wyższe nie zakończyły jeszcze naboru na pierwszy rok studiów, ale mają już wstępne statystyki. Największym powodzeniem cieszy się wydział lekarski bydgoskiego Collegium Medicum UMK w Toruniu.
Tydzień temu pisałem o tym, że dla magazynowania energii elektrycznej w momencie, kiedy jest jej nadmiar i dla jej odzyskiwania, gdy jej brakuje - stosuje się obecnie elektrownie szczytowo-pompowe. Jednak do ich zbudowania potrzebne jest specjalne...
Będą kolejne interwencje tam, gdzie kierowcy lubią się pościgać. Mieszkańcy mają już dość tych nocnych wyścigów.
Wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem, tymczasem wiele osób lekceważy nakaz noszenia maseczek, dezynfekcji rąk. Nie dba o swoje ani innych ludzi bezpieczeństwo. Stąd możemy się spodziewać kolejnych kontroli w sklepach, restauracjach i...
Tadeusz Dołęga-Mostowicz był królem powieści popularnej i krezusem wśród literatów. Na ścieżkę do tego sukcesu pośrednio skierowali go sanacyjni pałkarze.
Matura 2020 ze względu na pandemię, odbywała się w czerwcu, w reżimie sanitarnym. Tegoroczne egzaminy nie wypadły najlepiej. W całej Polsce ponad jedna czwarta maturzystów nie zdała egzaminu dojrzałości. Część z nich ma prawo przystąpienia do...
Piłkarki Resovii bardzo dobrze rozpoczęły sezon (rzeszowianki wygrały w Tczewie z Pogonią 4:2).
Wielu żaków zdecydowało się na ostatnią chwilę odłożyć decyzje o wynajęciu w Rzeszowie mieszkań, czy pokoi na czas studiów. Nie chcą płacić za lokum, jeśli nauka z uwagi na pandemię koronawirusa nadal miałaby być zdalna, a oni mogliby zostać w...
Mariusz Kałużny z Chełmży (Solidarna Polska) to poseł debiutant. Ma ambicje zostać naczelnym obrońcą polskiej rodziny. Ostatnio wroga odkrył w platformie Netflix rzekomo "pełnej tęczowej przemocy, homopropagandy i genderyzmu".
Władze Torunia musiały ujawnić, kto startował w konkursie na dyrektora miejskiego szpitala. Czy swój konkurs odtajni też Urząd Marszałkowski, odmawiający na razie informacji o kandydatach na szefa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu?
Kino Andromeda w Tychach. Wspomnienia dawnej bileterki, Anny Pawlak, która przepracowała w nim prawie pół wieku: od otwarcia do niemal ostatniego dnia jego istnienia. Jej twarz kinomani rozpoznają do dziś.
Rząd nie konsultuje z samorządowcami wprowadzenia stref żółtych i czerwonych. W przypadku Aglomeracji Górnośląskiej ma to szczególne znaczenie, gdyż stanowi system naczyń powiązanych. Samorządowcy domagają się zmiany zasad.
Jak podaje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, do funduszu wpłynęło już 878 wniosków na łączną kwotę ponad 4 mln zł. Wojewódzki Fundusz wydał też ponad 400 decyzji. To rekordowy wynik w Polsce.
Burzę internetowych komentarzy wywołało pojawienie się husarii w Piekarach Śląskich w rocznicę II Powstania Śląskiego. Okazało się, że nałożyły się na siebie dwie rocznice, ale wyeksponowanie historycznego epizodu z husarią, gdy wydarzeniem nr 1...
Dziś rano (24.08) poprosiliśmy o reakcję Urzędu Miasta w spawie strasznego bałaganu, jaki znajduje się na wjeździe do Rybnika od strony Kamienia, w okolicach skrzyżowania ul. Mikołowskiej z Robotniczą. Kierowców witają tu zardzewiałe, walące się...
Choć dochody opolskich gmin, powiatów i samorządu województwa rosły w ub.r. szybciej niż wydatki, to i tak łącznie były pod kreską. Nadwyżkę zanotował urząd marszałkowski.
W szpitalu w Zgierzu zmarła 87-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego. Kobieta, jest 225 śmiertelną ofiarą COVID 19 w naszym województwie, miała schorzenia współistniejące. Poprzedniej doby potwierdzono pozytywnym wynikiem testów...
Kurpianka z Wachu zebrała przepisy tradycyjnej kuchni kurpiowskiej. Można je znaleźć w wydanej niedawno książce.
Rafał Gnatkowski - zawodnik i trener MMA - jest laureatem naszego plebiscytu Spotowiec Roku 2017. Sportową pasją zaraził czwórkę dzieci. Wybudował dla nich przy domu salę do treningów, a niedawno znacznie większy obiekt postawił w Myszyńcu. I...
Pożar wybuchł w niedzielę 21 czerwca 2020 w Gościeszowicach, w gminie Niegosławice. Zginął w nim człowiek. Mimo upływu dwóch miesięcy budynek nadal stoi zdewastowany i pusty, a jego lokatorka nie może wrócić do swojego domu.
Jeszcze trwa budowa zbiorników retencyjnych w okolicy ul. Szarych Szeregów i Działkowców, a miasto zapowiada, że podobne zbiorniki w przyszłym roku powstaną w okolicy Żwirowej i Olimpijskiej.
Do 31 marca przyszłego roku w Gorzowie ma być 60 punktów do ładowania samochodów elektrycznych. Pojazdów, które trzeba podłączyć do prądu cały czas w mieście przybywa.
Gdyby Lublin określić mianem gwiazdy filmowej, byłoby to przesadą. Możemy się jednak pochwalić, że to w naszym mieście były kręcone sceny do oscarowego „Lektora” z 2008 r. Niewiele też brakowało, żeby w „lubelskich” scenach zagrała Angelina Jolie,...
- Jako szef intensywnej terapii poświadczam, że istnieje. Na co dzień widzę tych pacjentów i wiem, w jakim ciężkim są stanie - mówi prof. Mirosław Czuczwar, kierownik II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK1 w Lublinie.
Rowerowe szaleństwo ogarnęło w tym roku całe województwo. Nic w tym dziwnego – piękna pogoda zachęca do poruszania się po długich tygodniach spędzonych w domu. A nie ma nic bardziej relaksującego niż jazda na rowerze. Zapytaliśmy mieszkańców...
Rozmowa z Kazimierzem Karolczakiem, przewodniczącym zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Czy burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik dopuścił się korupcji? Oskarżyła go o to poznańska prokuratura na podstawie materiałów zebranych przez poznańską delegaturę CBA. Teraz jednak, jeszcze przed rozpoczęciem procesu, sąd uznał, że oskarżony...
Rozmowa z Mirosławem Haponiukiem, z twórcą najstarszego festiwalu sztuki w przestrzeni publicznej w Polsce – Otwartego Miasta w Lublinie.
Gdyby nie nowotwór, pewnie nigdy nie dowiedziałby się, że w trzewiach nosi kawał żelastwa, „pamiątkę” po operacji, jaką przebył dwa lata wcześniej.
- Najtrudniej będzie wygrać z Chemikiem Police, ale wszystko wyjdzie w praniu - mówi siatkarka Developresu Rzeszów Marta Krajewska, która od niedawna jest nową rozgrywającą w zespole. Do Rzeszowa trafiła z BKS-u Bielsko-Biała.
Mimo upałów postępują prace na moście im. Józefa Piłsudskiego oraz alei Jana Pawła II i krzyżujących się z nią ulicach. Most przechodzi kapitalny remont, a sąsiadujący z nim węzeł drogowy – gruntowną przebudowę.
Robert Małecki, a wcześniej Marcel Woźniak i Aneta Jadowska to autorzy, którzy akcję swoich powieści umieścili w Toruniu. Okazuje się, że miasto jest ciekawe nie tylko dla filmowców, ale także pisarzy.
Zadaniem naszych Czytelników, wyłączenie świateł na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy komplikuje ruch. A na budowie linii tramwajowej nic się nie dzieje w tym miejscu już od 12 sierpnia.
E-learning to nie tylko zdobycie umiejętności obsługi urządzeń i programów, ale i dostosowana do tych narzędzi metodyka. Nauczyciele powinni zostać przeszkoleni do prowadzenia takich zajęć - mówi dr Anna Zięty, medioznawca z Wyższej Szkoły...
Nie zmogły go wiatry, fale ni sztormy – wczoraj z rąk wojewody odebrał honorową nagrodę „Za wybitne osiągnięcia żeglarskie na morzu”. Kapitan Hubert Latoś, bo o nim mowa, uprawia żeglarstwo od roku 1952.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.