W katolickim kościele św. Ottona w Pasewalku, w sobotę koncertował chór Cantore Gospel. Wystąpił dla Polonii, dla Niemców, dla mieszkańców miasta partnerskiego - Polic oraz dla gości z Białorusi. Stargardzki chór przyjął proboszcz, ks. Grzegorz...
Jerzy Gołębiowski był jednym z najlepszych piłkarzy w historii kluczborskiego futbolu.
Na zajęciach dla seniorów pojawiają się ludzie, którzy nie chcą być tylko odbiorcą dedykowanych im programów. Chcą więcej! Mogą na przykład uczyć innych, także młodszych.
Stan wojenny nie wprowadził trwałych podziałów w rodzinach i w polskim społeczeństwie - mówi w rozmowie z Dariuszem Szreterem socjolog Mateusz Zaremba.
Zapadł wyrok w sprawie kontrowersyjnej książki Antoniego Hukałowicza. Tysiąc zł i przeprosiny otrzyma pani Stanisława Skobodzińska od autora i wydawcy za napisanie kłamstw o jej wujku i dziadku.
Zakończyła się kolejna edycja festiwalu Actus Humanus. Tradycyjnie już finał to występ gwiazdy. Tym razem był to Max Emanuel Cencic.
Z dr. Karolem Nawrockim, naczelnikiem Okręgowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku
Mam coraz większą trudność z połapaniem się, jak wyglądają różne szczegóły w biografii posła, a w latach 80. prokuratora Stanisława Piotrowicza.
Antoni Browarczyk, pierwsza ofiara stanu wojennego w Gdańsku. Miał zaledwie dwadzieścia lat, gdy 17 grudnia 1981 r. dosięgła go śmiertelna kula.
Choreograf Giorgio Madia przygotowuje w Operze Bałtyckiej spektakl baletowy „Pinokio”. Premiera w lutym.
Rozmowa ze Stanisławem Jałowieckim, byłym przewodniczącym Zarządu Regionu „S”, byłym marszałkiem województwa opolskiego i europosłem.
16 grudnia 1941 r. Do służby wchodzi superpancernik "Yamato". To największy okręt liniowy, jaki kiedykolwiek zbudowano. Czas gigantów jednak już minął.
16 grudnia 1918 r. Powstaje Komunistyczna Partia Robotnicza Polski. Jej członkowie byli przeciw wolności. Ale na rozkaz Stalina udawali patriotów.
Radosław Sikorski, szef MSZ w rządzie PO, pozwał Jarosława Kaczyńskiego. Żąda przeprosin.
Co różni 13 grudnia 1981 roku od 13 grudnia 2016 roku. Z pewnością dzień tygodnia. Wtedy, czyli 35 lat temu, to była niedziela.
Z dr. Mikołajem Mirowskim, publicystą i historykiem z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, rozmawia Sławomir Sowa
Oszust matrymonialny mówi kobiecie to, co ona pragnie usłyszeć - mówi Czesław Michalczyk, psycholog społeczny, w rozmowie z Anną Gronczewską.
Podawał się za Włocha, a pochodził ze Słowacji. Urodą nie grzeszył: był grubawy, niski i łysiejący, ale wmówił łodziance, że ją kocha, był dobry dla jej syna, obiecywał wspólną przyszłość. Wyłudził od niej mieszkanie, działkę i gotówkę. Wszystko...
Z Piotrem Gajdzińskim, autorem biografii Wojciecha Jaruzelskiego – „twórcy” stanu wojennego, rozmawia Leszek Waligóra.
Diana pozdrawia - zdjęcie z podpisem tej treści codziennie zamieszcza na Facebooku Marta Olesińska, rzeczniczka schroniska dla zwierząt przy ul. Marmurowej w Łodzi. Robi to w imieniu cudem uratowanej od śmierci z rąk oprawcy suki owczarka...
Istnieją sposoby, dzięki którym możemy zniwelować bałagan szybko i sprawnie.
Na dworcu funkcjonuje kilka lokali gastronomicznych, automatów z jedzeniem i napojami, księgarnia oraz kiosk.
Przyszłoroczny budżet hamują kanalizacyjne długi. Parę zadań ma rację bytu, chociaż i te nie ruszą bez unijnej kasy
– Nie protestowało nigdy tak wiele grup społecznych jak dzisiaj - mówi posłanka PO Krystyna Sibińska. Rozmawiamy z nią o nowelizacji ustawy o zgromadzeniach.
Trwa proces Waldemara S., założyciela sieci aptek. Obciąża go były pracownik. - To kłamstwa! - odpowiada w sądzie przedsiębiorca.
Rozmowa z doktor MAGDALENĄ MATEJĄ, medioznawcą z UMK w Toruniu, o 80. „miesięcznicy” PiS i kontrmanifestacji.
Klienci, którzy po zmianach mają być bardziej chronieni, tak naprawdę na nich ucierpią - argumentują firmy działające na rynku pozabankowym.
- Dzieci, także z siódmych klas, dostaną podręczniki za darmo - zapewniają nas w Kuratorium Oświaty. Tymczasem wydawnictwa czeka walka z czasem.
Pierwszy przetarg i od razu sukces. Za nieco ponad 10 mln zł udało się sprzedać działkę, gdzie przez wiele lat funkcjonowało lodowisko Torbyd.
Co najbardziej doskwiera mieszkańcom? Okazuje się, że stan dróg, brak parkingów. Walczą o nie w budżecie obywatelskim 2017.
Brat żąda spłaty swojej części spadku, ale w zawyżonej wysokości. Co mam zrobić? Na pytanie Czytelniczki odpowiada Anna Winnicka - Skalniak, adwokat.
Chciałbym, żeby posterunek w Zbąszynku działał jak najszybciej - mówi nowy komendant policji Krzysztof Sztejka.
Dwa lata temu też była taka sytuacja. Wtedy powstały dwie klasy.
Rozmowa z doktorem Krzysztofem Pietrowiczem, socjologiem z UMK, o przyszłości Donalda Tuska.
- Żegnam PGR pod hasłem Żagań i pokazuję normalną firmę transportową, w której wcześniej królowało badziewie i wstyd - mówi prezes Bogdan Mucha
Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza w środę na wernisaż wybitnego mieszkańca Wschowy. Eugeniusz Get Stankiewicz niestety już nie żyje, ale pozostawił niezwykłe prace.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.