Tylko u nas. Kielczanin Jacek Słowak opowiada o niezwykłej wyprawie dookoła świata. Dziś część 11 – Tajlandia.
Specjaliści oczyścili pacjentowi ucho, wolną przestrzeń wypełnili tkanką tłuszczową z brzucha i wszczepili implant.
Rozmowa z historykiem US dr Michałem Paziewskim, autorem książek "Grudzień 1970 w Szczecinie" i "Debata robotników z Gierkiem. Szczecin 1971".
Profesor Janusz Majcherek, filozof i socjolog kultury, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, publicysta.
Takie obawy rodzą się ostatnio nie tylko w środowisku mniejszości niemieckiej. Powodem są mocno niejasne zapisy senackiego projektu ustawy o zakazie propagowania komunizmu i innych systemów totalitarnych.
Historia. Amerykański lotnik Robert M. Trimble pod koniec wojny ratował alianckich jeńców w Krakowie i okolicach. Tę niezwykłą historię kapitan opowiedział swojemu synowi Lee Trimble’owi dopiero pod koniec życia, a ten opisał ją we właśnie wydanej...
W piątek zaczął działać największy ośrodek narciarski w czeskich Jesenikach. Na święta ruszą kolejne. Mróz pozwala na sztuczne dośnieżanie tras zjazdowych.
Mała wioseczka Skowronków koło Jarnołtówka, po czesku Skrivankov, to ostatnia polska zdobycz terytorialna. Włączono ją do Polski w lutym 1959 roku, po większej korekcie granicy polsko-czechosłowackiej.
Już w XIV w. w Grabinach-Zameczku na Żuławach Gdańskich był obronny dwór. W kolejnym wieku postawiono murowany zamek krzyżacki w stylu gotyckim, który w późniejszych stuleciach był wielokrotnie rujnowany, burzony, odbudowywany i przebudowany. W...
Powszechnie za twórcę „Gwiezdnych wojen” jest uważany George Lucas, co jest oczywiście prawdą, ale niecałą. Autorskim filmem był najwcześniej zrealizowany epizod cyklu, „Nowa nadzieja” (1977), którego to filmu Lucas był reżyserem, scenarzystą i...
Od piątku na ekranach kin w całym świecie grany jest najnowszy odcinek najsłynniejszej filmowej sagi „Gwiezdnych wojen” .
W tej rekwizytorni znajdziemy prawdziwe skarby i niecodzienne przedmioty. Jerzy Kosiła pracuje w teatrze Wybrzeże od dziesięciu lat, kontynuując rodzinną tradycję.
Z Jackiem Bonieckim, dyrygentem i dyrektorem zespołu Mazowsze, rozmawia Gabriela Pewińska.
Setki stron materiałów zgromadzili jak do tej pory śledczy z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, badający sprawę lipcowej ulewy, która zalała Gdańsk i spowodowała olbrzymie szkody. Śledczy szukają odpowiedzi na pytanie, czy urzędnicy mogli w tej...
Od roku w Szczecinie można przespacerować się Szlakiem Grudzień ’70. Prowadzi po miejscach dramatycznych wydarzeń.
Słuchacze Stowarzyszenia Złoty Wiek uczestniczą w wykładach, słuchają muzyki. Największym powodzeniem cieszy się sekcja gier stolikowych.
W Drawsku Pomorskim: mieszkańcy zadecydują, jak zagospodarować 300 tys. złotych. W Złocieńcu: kwota budżetu obywatelskiego wzrośnie z 75 tys. do 100 tys. złotych.
Linia kolejowa 210 będzie wkrótce remontowana. Dzisiaj prezentujemy historię jej budowy
Stare przysłowie przekonuje: „dla Torunia tym jest piernik, czym dla statku dobry sternik”. Prawda zdaje się być dziś nieco inna... To Koszalin ma pierniki, co podbiją galaktyki!
Góra Chełmska była dawniej siedliskiem zbójów i zwykłych rzezimieszków
Związki zaskoczone, że prezydent zerwał negocjacje. Grożą konsekwencjami.
Spotkania opłatkowe są w tym roku w archidiecezji łódzkiej wyjątkowe. Między życzeniami a opłatkiem z wiernymi żegna się abp Marek Jędraszewski.
Starsi, młodsi, biedniejsi, bogatsi. Dzieli ich wiele, łączy jedno: coraz większa bezradność. I coraz częściej ta wyuczona, o której istnieniu alarmują psycholodzy. Próbujemy, staramy się, ale coraz częściej tylko do czasu. A potem już tylko...
Rozmowa z Heleną Kopycińską, działaczką społeczną, koordynatorką Komitetu Obrony Demokracji w Grudziądzu, o tym, dlaczego milczenie jest groźne.
Obecnie jest jeszcze czas na rozwieszenie budek lęgowych. Można to wprawdzie zostawić sobie na wiosnę, ale łatwo wtedy o spóźnienie.
Najbardziej popularny w roli świątecznej choinki jest świerk kłujący pochodzący z... Gór Skalistych.
Pamiętajmy o konsekwencji - jeżeli już zaczęliśmy dokarmianie ptaków, róbmy to regularnie.
Rozmowa z senatorem Markiem Borowskim (niezależny), byłym marszałkiem Sejmu o ograniczeniach dla dziennikarzy w parlamencie.
Wczorajsze obrady Sejmu zostały przerwane blokadą mównicy przez opozycję.
Dawniej była jedyną okazją do zrobienia świątecznych zakupów
Zabiorą nasze sławne czołgi i setki żołnierzy z Żagania pod Warszawę? Szef MON: To prawda, decyzja zapadła.
Archeolodzy i historycy są załamani. Właściciel nieruchomości w Lubrzy „uporządkował” teren, na którym znajdowały się pozostałości cennej wieży...
Z dr Tomaszem Andrzejewskim, dyrektorem Muzeum Miejskiego w Nowej Soli rozmawiamy o domach celebrytów sprzed wieków.
We wspomnieniach bydgoszczan przewijają się przedwojenne kawiarnie i restauracje, do których jako dzieci chodzili z rodzicami. Po spacerze, po zakupach, szło się na ciastko lub kawę. Było gdzie pójść nie tylko na ciastko, było gdzie zjeść coś...
Zdumiewające są dziś awanse prokuratorów, którzy „zapodziali” pismo Komisji Nadzoru Finansowego do Andrzeja Seremeta w sprawie piramidy finansowej Amber Gold. Rozmowa z Krzysztofem Brejzą, posłem PO.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.