Kiedy w 1990 roku religia wróciła do szkół, premierowi zarzucano, że naruszył świeckość państwa. Po 30 latach nadal budzi ona skrajne emocje. Dla jednych jest ważnym nośnikiem wartości w wychowaniu. Dla innych dowodem na uprzywilejowanie Kościoła....
Po spaleniu obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos, gdzie m.in. koczowało ok. 1500 dzieci bez rodziców i opieki, bp Zadarko powiedział, że rozwiązaniem, które przydałoby się w operacji sprowadzenia dzieci z greckich obozów, mogłyby być tzw....
Gdy powiedział w szkole, że chce zostać aktorem, nauczycielka wyśmiała go za ten pomysł. On jednak postawił na swoim. I wiele lat później został jedynym polskim aktorem, którego przyjęto do słynnego zespołu Comédie-Française.
Na stadionie AZS w Łodzi rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkoatletyce. W zawodach wystartowała czwórka sportowców LKS Koluszki.
Od wielu tygodni popsuta jest trampolina na gorzowskim Kwadracie. Kiedy znów najmłodsi gorzowianie będą mogli na niej poskakać?
Przy starej części szpitala w Zielonej Górze pojawiły się rusztowania. Co się tutaj dzieje?
Mieszkańcy gminy Sulechów dbają o porządek, a wrzesień upływa im pod hasłem Sprzątania świata. W tym miesiącu odbyło się wiele akcji, dzięki którym region staje się bardziej przyjazny środowisku.
Mieszkankom Nowej Soli udało się uratować dwa dorodne dęby przed wycinką. Będzie i droga, i te dwa drzewa. Wycięty zostanie trzeci dąb, ale zostanie przeniesiony do lasu.
- Jak tylko dostaniemy pozwolenia na użytkowanie, to zaraz będziemy się przeprowadzać do Stacji Kultury – mówi Paweł Tymszan, wójt gminy Deszczno. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w połowie listopada w stacji będzie już tętniło życie.
„Świeć przykładem – bądź widoczny” - to nowa akcja informacyjna policji będąca jednocześnie apelem do pieszych, aby nosili odblaski. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy nadeszła jesień i dni stają się coraz krótsze.
Policjanci ze specgrupy Speed zajmującej się ściganiem piratów drogowych podczas środowej kontroli na ul. Ofiar Terroryzmu 11 Września w Łodzi namierzyli 41 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość oraz zatrzymali osiem praw jazdy.
Polacy nie wierzą w covida - donosi donosi ostatni Newsweek. Zdaje się, że w tym braku wiary jesteśmy cokolwiek osamotnieni. Jedziecie do Włoch, nie boicie się?- pytali znajomi. No jakiś tam niepokój był, łagodzony jednak doniesieniami innych...
Norweski MSZ kilka dni temu poinformował, że polskie gminy, które ogłosi się "strefami wolnymi od LGBT", nie otrzymają wsparcia z Funduszy Norweskich. Na tę zapowiedź zareagował Związek Miast Polskich, który postanowił częściowo bronić samorządów....
W piątek rano poznańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zwłokach mężczyzny odkrytych na os. Armii Krajowej. Na miejscu zjawili się wraz z prokuratorem i koronerem. Wstępnie wykluczyli udział osób trzecich w zdarzeniu.
- Zbliżałam się do 35. urodzin, kiedy zdałam sobie sprawę, że nie chcę spędzić kolejnego roku na korporacyjnej pracy, przy której zamiast się rozwijać, duszę się, zamiast podejmować wyzwania, umieram z nudów - mówi Izabela Gruszecka, „Córka...
Nie wiem, czy w ramach prezentacji ofert nie do odrzucenia któryś z prezesów partii władających Polską znalazł w łóżku głowę konia wartego 600 000 dolarów; to mało prawdopodobne, ale nie dlatego, że nasi donowie (zwłaszcza dwaj) nie byliby gotowi...
Kiedy rząd decydował o zamknięciu szkół, kin, muzeów, restauracji i centrów handlowych, mieliśmy w Polsce niecałe 20 przypadków koronawirusa.
Rozmowa z Justyną Szumicką, położną z Oddziału Neonatologicznego (dla wcześniaków) Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, która właśnie wróciła z misji w Tanzanii.
Wstrząs i niedowierzanie w diecezji sandomierskiej. Podejrzany o czyny pedofilskie wobec ministranta były proboszcz tarnobrzeskiej parafii spędzi trzy miesiące w areszcie. A jeszcze kilka dni temu uczył w szkole, jak gdyby nic się nie stało.
Arcybiskup próbuje posegregować wiernych na tych, którzy - według niego - lepiej realizują zamysł Pana Boga co do życia człowieka i na tych, którzy robią to gorzej, twierdzi psycholog Ilona Domińczak.
Wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą autorski teatr Leszka Mądzika Scena Plastyczna KUL świętuje w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia. Jego pomysłodawca i założyciel to jeden z najoryginalniejszych i najwszechstronniejszych polskich...
W sierpniu Włodzimierz Gąsior świętował 72. urodziny. - Dziękuję za życzenia. Przyznam, że byli zawodnicy i wychowankowie z Kielc czy Tarnobrzega pamiętali o urodzinach. To bardzo sympatyczne - uśmiecha się doświadczony szkoleniowiec, z którym...
Od początku pandemii zmarło w Polsce na koronawirusa blisko 2300 osób. Umierających w szpitalu nie miał prawa odwiedzić nikt z bliskich. Zwłok nie identyfikują nawet pracownicy zakładów pogrzebowych. Trumien się nie otwiera...
Od początku pandemii zmarło w Polsce na koronawirusa blisko 2300 osób. Umierających w szpitalu nie miał prawa odwiedzić nikt bliskich. Zwłok nie identyfikują nawet pracownicy zakładów pogrzebowych. Trumien się nie otwiera...
Z profesorem Romanem Bäckerem, kierownikiem Katedry Filozofii i Teorii Polityki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu rozmawiamy o dzisiejszym kryzysie politycznym i o tym, jak może wyglądać polska scena polityczna w przyszłości.
- Gdy po raz pierwszy poprosiłem o 5-dniowy urlop, mój przełożony zapytał, co będę przez ten długi czas robić - mówi Piotr Milewski, opolanin, autor książki „Planeta K.”, w której opisuje pięć lat pracy w japońskiej korporacji.
Rozmowa z dr hab. Magdaleną Mateją, medioznawczynią z UMK w Toruniu
Wracamy do sprawy odwołania dyrektora Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Piotra Moskala. Zarząd KRUS odniósł się do pytań o okoliczności, w jakich prozeprowadzono zmianę na stanowisku.
Na ostatniej sesji radni zdecydowali o rozszerzeniu strefy płatnego parkowania. Dyskusja była ciekawa, choć czasem skręcała na niebezpieczne tory.
Miejscowy pałac stał się miejscem zamieszkania potentatów browarniczych, którzy, ze względu na kryzys finansowy, musieli sprzedać swoje dobra w Bagnie i przeprowadzić się do „tańszego” majątku.
Rozmowa z dr. Bartoszem Maziarzem, specjalistą ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Opolskiego oraz Bartłomiejem Paterem, wieloletnim dowódcą opolskich antyterrorystów.
Filmu o Tomaszu Komendzie raczej nie obejrzę. Z samolubnej troski o własne samopoczucie. Opuścić bezpieczną strefę komfortu potrafię na samą myśl o 18-letnim dramacie niesłusznie skazanego człowieka, więcej bodźców nie potrzebuję, a główne...
Ponad tysiąc sto nowych zakażeń COVID19. Minister Szumowski wrócił z jachtu albo nie – w każdym razie mało go chyba obchodzą dalsze losy ministerstwa. Ale może się mylę?
Przyspieszone wybory to zawsze pewien poziom ryzyka. Kto dziś może powiedzieć, że jest do nich przygotowany? Czy gotowa jest opozycja, która sześć razy pod rząd przegrała wybory, czy raczej obóz rządzący, który od pięciu lat odnosi niemal same...
Przekraczając próg galerii przy Floriańskiej 22 w Krakowie, przechodzisz przez szafę do Narnii - jeśli wejdziesz, pochłonie cię szaleństwo wyobraźni, baśniowych postaci, błyskotliwych skojarzeń i kolorów. Takie są obrazy Władysława Szyszko....
Wojsko wprowadza rekrutację online, żeby nie zniechęcać kandydatów na zawodowych wojskowych. Policja od lat zmaga się z problemem wakatów, które trudno jest zapełnić. Ale w województwie lubelskim chętnych do pracy w „mundurówce” nie brakuje.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.