Zbigniew K., do niedawna mający w Bydgoszczy status handlowego magnata, jest ścigany listem gończym. W sądzie trwa proces dwóch przedsiębiorców, którzy w opinii prokuratury pomogli mu w milionowych wyłudzeniach.
Rozmowa z dr. RYSZARDEM DŁUGOŁĘCKIM, w latach 1962 - 1998 uczestnikiem i lekarzem wypraw wysokogórskich, chirurgiem i tłumaczem Szekspira.
Pacjenci korzystający z nocnej, weekendowej lub świątecznej opieki medycznej w stacji pogotowia przy ul. Lunewil skarżą się na ciasnotę. Czy jest szansa na poprawę warunków?
Miasto Poznań od ponad 15 lat podejmuje różnorodne działania na rzecz poprawy jakości życia seniorów, zdając sobie sprawę z tego, że rokrocznie poznaniaków z tej grupy wiekowej przybywa. Działania realizowane są w obszarze wsparcia społecznego,...
Poznańskie Dni Rodziny to sztandarowa impreza organizowana przez miasto dla mieszkańców z dziećmi i nie tylko. Podczas ostatniej edycji, w ciągu 20 dni, można było skorzystać z 344 atrakcji. Oferta miejskich wydarzeń, w których mogą brać udział...
Lepszy dostęp do mieszkań dla ludzi o najniższych dochodach i zwiększenie atrakcyjności stolicy Wielkopolski dla rodzin to główne założenia Polityki Mieszkaniowej Miasta Poznania na lata 2017-2027.
W tym roku na same tylko remonty infrastruktury torowo-sieciowej Poznań przeznaczy 25 mln zł. To ponad osiem razy więcej niż w 2014 r. Nie tylko inwestycjami miasto zachęca do komunikacji publicznej. Coraz korzystniejsze dla rodzin są opłaty za...
Poznańskie Centrum Świadczeń w tym roku obchodzi 10. urodziny. Specjalizuje się w realizacji wypłat świadczeń finansowych dla poznaniaków. Skoncentrowanie tej funkcji w jednym miejscu, uproszczenie ubiegania się o świadczenia, a jednocześnie...
Od lipca nie będzie już papierowych zwolnień lekarskich. Kolejny krok to e-recepty. Od 2020 r. idąc do lekarza, będziemy musieli mieć ze sobą telefon. A co, jeśli w aptece lub poradni zabraknie prądu lub internetu?
W maju Poznańskie Centrum Świadczeń po raz pierwszy wypłaci świadczenie dla wieloraczków. Wsparcie otrzyma 14 poznańskich rodzin.
Według demograficznego rozdzielnika tworzone będą w Toruniu klasy pierwsze w podstawówkach. Rodzice mają tu niewiele do powiedzenia.
Promuje rodzinę i wspiera jej rozwój, doradza, wspomaga inicjatywy międzypokoleniowe, a przede wszystkim informuje o różnych spotkaniach, wydarzeniach, warsztatach adresowanych do poznańskich rodzin. PCŚ - Centrum Inicjatyw Rodzinnych, choć...
Ponad dwie godziny trwało spotkanie rodziców z włodarzami gminy Stargard, zorganizowane w sali grzędzickiej szkoły.
Tańsze bilety do teatru i na basen, rabaty w cukierniach, kawiarniach i restauracjach, zniżki przy zakupach książek, zabawek, artykułów spożywczych, a nawet mieszkania - to tylko niektóre korzyści, na jakie mogą liczyć rodziny wielodzietne w...
Poznańskim rodzicom coraz łatwiej jest godzić obowiązki zawodowe z rodzinnymi. Miasto czyni starania, aby coraz większej grupie maluchów do lat 3 zapewnić opiekę. Z roku na rok wzrasta także liczba miejsc w przedszkolach.
Według danych z 16 lutego tego roku, efekt dofinansowania do zabiegów in vitro, które od sierpnia 2017 roku oferuje swoim mieszkańcom miasto Poznań, to 71 ciąż, w tym 12 ciąż wielopłodowych. Zainteresowanie tym miejskim programem wspierania...
Grypa oraz rak szyjki macicy to choroby, w walce z którymi wspiera swoich mieszkańców Poznań. Programy profilaktyczne finansowane z budżetu miasta przewidują nie tylko podanie szczepionki, ale także liczne akcje edukacyjne i informacyjne.
1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe, o którego ustanowienie zabiegał prezydent Lech Kaczyński.
Rok i 10 miesięcy bezwzględnego wiezienia - to wyrok dla Justyny P., która oszukała 24 osoby „na dotację z Brukseli”. Ma im oddać pieniądze.
Rozmowa z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem o prorodzinnej polityce miasta.
Spółka A&A podpisała list intencyjny z firmą, która wybuduje w Pabianicach centrum handlowe Tkalnia Ten sam wykonawca zbudował najwęższy dom świata
Rocznie na załatanie ubytków w łódzkich ulicach idzie ponad półtora tysiąca ton masy bitumicznej. Gołym okiem widać, z jakim efektem.
Dwie duże miejskie inwestycje drogowe utknęły w blokach startowych. Chodzi o przebudowę z jednej strony ronda przy Gali wraz z ul. Fabryczną, a z drugiej utworzenie buspasów na Lipowej, Racławickich i Poniatowskiego.
Budowlańcy już kończą zacierać ostatnią warstwę tynku na ścianach zewnętrznych kapliczki przy moście nad rzeką Ropą. Zbliża się późny lipcowy wieczór. Tynk musi wyschnąć i trzeba go jeszcze pobielić przed poświęceniem kapliczki. Jest przełom lat...
Brandenburgia i Berlin chcą do Szczecina dwoma torami. Drugi tor z Berlina do Szczecina jednak wkrotce powstanie? Samorządowcy zza zachodniej granicy chcą dołożyć swojemu rządowi do kasy na ten cel.
Dziennie spala się prawie 7 tysięcy ton węgla i biomasy.
Bo herb, jak argumentuje radny, został nadany przez cara, a my żyjemy w Polsce. Do łask powinien wrócić historyczny herb - gryf z inicjałami Jana Klemensa Branickiego.
Do 7 marca krośnianie mogą wypowiadać się na temat powiększenia miasta o 148 hektarów, położonych w gminach Krościenko Wyżne i Miejsce Piastowe. Opinię będą mogli także wyrazić mieszkańcy zainteresowanych gmin.
Zdarza się, że niektóre rodziny nawet rok muszą czekać na wypłatę 500+. W sytuacji, gdy jeden z rodziców pracuje za granicą, a tamtejsze urzędy nie śpieszą się z wysłaniem informacji, że tam nie pobiera świadczeń.
- Walka o awans do play-offów cały czas trwa. Wierzymy w to, że zła karta się odwróci i zaczniemy wygrywać - mówi Rafał Krupa, piłkarz ręczny SPR-u Stali Mielec. Jego drużyna notuje w tym roku kalendarzowym wyjątkowo kiepską serię meczów bez...
Putkowscy z Rotek koło Drohiczyna sprzedali krowy i zaczęli produkować sery. Dziekońscy z gm. Mońki zrezygnowali z hodowli świń i zajęli się robieniem wędlin. A Backielowie z podbiałostockich Łysek wytwarzają ze swoich jabłek soki.
Od 1 stycznia spółka Wody Polskie odpowiada za wszystkie wały przeciwpowodziowe i urządzenia melioracyjne. Teoretycznie, bo w praktyce nadal za ich utrzymanie płaci marszałek województwa małopolskiego, choć nie ma już tego w swoich kompetencjach.
Przemyscy i rzeszowscy policjanci jeździli radiowozami, które nie miały ważnych badań technicznych - wynika z inspekcji, jaką przeprowadziła Najwyższa Izba Kontroli.
Warszawscy śledczy sprawdzają, czy doszło do nieprawidłowości przy odwołaniu Waldemara Żurka z funkcji rzecznika Sądu Okręgowego w Krakowie. Wielu sędziów oskarża nową prezes o upolitycznienie tej instytucji.
Zmiecie go „garb historii” i polityka, czy ocalą wartości artystyczne i opinie rzeszowian? Pomnikowi Czynu Rewolucyjnego przybywa obrońców.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.